4. 9. 2019 od 10:00 do 11:00


kruh
offline

13 DNÍ

20:38

ODPOVEDÁ: MUDr. Karol Točík, CSc.

Nabudúce odpovedá:


MUDr. Ester Točíková

11. 9. 2019 (10:00 - 11:00)

MUDr. Ester Točíková


MUDr. Karol Točík, CSc.

Atestovaný neurológ s takmer 40-ročnými skúsenosťami klinického a ambulantného neurológa. V roku 1995 založil Súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates, v ktorom sa špecializuje na problematiku bolestí chrbta. Na práci vo svojom centre si najviac cení priestor a čas, ktorý môže venovať každému pacientovi. Snaží sa nájsť reálnu príčinu pacientových ťažkostí a nie len odstrániť sprievodné problémy. Do zdravotného centra Hippokrates prichádzajú pacienti zväčša s už vážnejšími stavmi a práve tu zvyknú nájsť riešenie svojich ťažkostí v podobe komplexnej liečby a poradenstva.

NA VAŠE OTÁZKY LEKÁR ODPOVIE
4. 9. 2019 (10:00 - 11:00)

NajdiskutovanejšieOtázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prosíme, stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte lekárovi konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Bez presnej otázky lekár nemôže odpovedať.Odpovede majú len informatívny charakter a nenahrádzajú osobný kontakt s lekárom. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.
Upozornenie: Táto poradňa slúži nato, aby ste sa mohli spýtať na problémy ohľadom bolesti chrbta.Otázky týkajúce sa vysvetlenia odborných popisov MRI, CT alebo RTG nálezov nebudú zodpovedané..
Prevádzkovateľ webstránky www.bezbolestichrbta.sk, spoločnosť Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, organizačná zložka Bratislava, Stolárska 35, 831 06 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

MUDr. Karol Točík, CSc.  

odpovie na Vaše otázky  |  4. 9. 2019 (10:00 - 11:00)


Zuzana  |  14. 8. 2019 (14:20)

Dobrý deň pani doktorka,poprosila by som Vás o vysvetlenie mójho nálezu z MR LS-chrbtica.Veľká vďaka V segmente L4/5 je dorzálna hernia disku, diskálne hmoty prominujú o 3mm a kontaktujú až imprimujú ľavý koreň L4 foraminálne. V segmente L5/S1 je dorzálna hernia disku, diskálne hmoty prominujú o 3mm bez útlaku nerv. št

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:58)

Je mi ľúto, ale vysvetľovanie nálezov RTG, CT a MRI vyšetrení nerobíme, nie je to cieľom našej rubriky. Je to povinnosťou lekára, ktorý Vás na vyšetrenie poslal.

> reagovať

Gabriela  |  14. 8. 2019 (12:15)

Dobrý deň, od apríla (po zap.klímy v práci) bolesť v oblasti pod pravým rebrom v predu aj, v zadu.Bolesť nesúvislá,striedavo počas dňa, niekedy 1-2 vôbec nebolí. Je to skôr štípanie, pálenie, stuhn .pozdĺž pravého boku, niekedy pozdĺž chrbtice, spodné P rebro bolí na dotyk. Hypermobilita. Čo s tym? Ďakujem.

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:56)

Celkom najvhodnejšie by bolo vyšetrenie a liečba na rehabilitácii, kam Vás môže poslať aj obvodný lekár. Takéto ťažkosti sa často vyskytujú pri rôznych blokádach a nesprávnom postavení chrbtice, na ktoré sú hypermobilné typy pohybového aparátu náchylné. Domácim riešením by bolo: kúpte si antireumatické náplasti a tak počas 5 dní si ich lepte na bolestivé miesto. K tomu začnite cvičiť denne 5-6 druhov cvikov na uvoľnenie chrbtice. Naštudujte si princípy tzv. dynamického sedu a začnite ich používať – Vaše ťažkosti by sa mali postupne vytratiť. Ak nie, chce to odborníka na RHB.

> reagovať

Stana  |  14. 8. 2019 (10:25)

Dobry den mohli by ste my.vysvetlit moju diagnozu?Extruzia MP L5/S1 s kontaktom na korene S1 bilant a L5 bilant foraminalne.Osteochondroza L5/S1.Dakujem

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:53)

Degenerácia najspodnejšej platničky, tlačí na dva nervy idúce do nôh.

> reagovať

Ingrid  |  14. 8. 2019 (9:06)

Dobrý deň , mám prasknutú platničku v segmente L4-L5, kde mi bolesť vystrelovala do pravej nohy sedací sval a lýtko, som po ozone, cvičím každé dve hodiny Mckenzie a užívam 3x za deň milgammu a magnezko, bolesť sa už vytráca ale začali má trápiť zasklby svalov v nohách ale aj v ruke ? Spôsobuje to chrbtica?

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:53)

Nie. Kúpte si potravinový doplnok Stop kŕčom a denne ho berte. Ak sa zášklby nestratia, musíte ísť k svojmu obvodnému lekárovi, ktorý musí zrealizovať potrebné vyšetrenia. Najpravdepodobnejšou príčinou zášklbov je nejaká poruchy minerálového metabolizmu. Stop kŕčom môže tú najhoršiu poruchu opraviť. Ale aj keď ju opraví, odporúčam Vám kúpu koloidných minerálov a berte ich mesiac – dva, aby sa organizmus saturoval. Druhou možnou príčinou je nejaká porucha štítnej žľazy, potom už prichádzajú do úvahy neurologické ochorenia.

> reagovať

Katka  |  13. 8. 2019 (23:34)

Dobrý deň, z dôvodu bolesti hlavy som absolvovala Mri mozgu+MRA intrakran. tepien... záver je všetko ok, bez zmien, patológie... jedine mám Konštitučnú hypopláziu sinus sigmoideus et transversus l.dx. Môže mat uvedené vplyv na ľavostrannú bolesť hlavy pri výraznej zmene počasia? Dakujem

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:51)

Nie, tie splavy v tom nehrajú vôbec žiadnu úlohu, to je vrodená varianta žilového systému, ktorá je klinicky nemá – nespôsobuje ťažkosti. Za bolesti hlavy bude preto zodpovedná krčná chrbtica a meteosenzitivita – citlivosť na počasie. Ale aj s tým sa dá pracovať – napríklad otužovaním sa takáto precitlivelosť na počasie znižuje až stratí.

> reagovať

Jozef  |  13. 8. 2019 (23:28)

Prosim Vas zobudil som sa jedno rano a odvtedy ma boli lopatka a bolest mi vyzaruje az do ruky. Miesto mam teplejsie, mierne napuchnute. Chodim s tym uz 4 tyzdne na rezonanciu a el. Imuplzy, bral som aj atb, co mi predpisal chirurg. Nic z toho nezabera, bolesti su horsie.Akeho lekara mam navstivit. Chirurg nevie pomoct

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:48)

S najväčšou pravdepodobnosťou je prítomná porucha chrbtice. Požiadajte preto obvodného lekára, aby Vás poslal na rehabilitáciu (vyšetrenie + liečba), alebo k neurológovi, kde sa však teraz dlho čakáva. Sám si skúste lepiť antireumatické náplasti na bolestivé miesta, užívať nesteroidné antireumatiká, ktoré Vám môže predpísať aj obvodný lekár. Ten by tiež mal zvážiť RTG vyšetrenie chrbtice.

> reagovať

Adrian  |  13. 8. 2019 (21:33)

Dobrý deň Magnetická ukázala protruziu diskov Th 6-7,Th7-8 a Th 9 atakovanie koreňovej pošvy mám pálenie za lopatkou a ide to do pazuchy bolesť a pohybom ruky hore dole sa to zhoršuje ako keby som niečo dráždil viete mi poradiť kde je problem? Alebo čo robiť? SM systém to viac dráždi. Ďakujem

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:47)

Postavenie a funkcia hrudnej chrbtice sú narušené, toto vyvoláva popísané bolesti. Správny liečebný postup je taký, že najskôr treba utíšiť bolesti. Vhodná je dvojkombinácia liekov nesteroidné antireumatikum + Milgamma N, dávky liekov by sa mali na začiatku liečby približovať maximálnym denným dávkam, antireumatikum treba užívať po jedle. K tomu sa môžu aplikovať lokálne antireumatické masti, gély, náplasti. Všetko môže predpísať obvodný lekár, ale takéto prípravky sú aj voľne predajné, v lekárni Vám s nimi poradia. Keď sa bolesti utíšia, treba začať s rehabilitáciou. SM systém nemusí byť pre Vás ten najvhodnejší – rehabilitáciu by mal viesť a dozorovať odborník – RHB lekár a ním poverený fyzioterapeut. Mali by ste zvládnuť komplexne princípy Školy chrbta, o ktorých sa dočítate aj na našich stránkach. Musíte na sebe aktívne každodenne a dlhodobo pracovať, kým sa porucha chrbtice skompenzuje.

> reagovať

janinka  |  13. 8. 2019 (20:06)

Dobrý večer,CT mi bolo zistené,že mám protruziu disku L5-S1.Podane mi boli infúzie,afllamil,dorsiflex zaldiar.Bolesti trochu povolili,nie úplne a bol mi podaný i obstrek ,po ňom cítim väčšiu bolesť v krížoch, žalúdku a pocit na zvracanie Čo robiť .Môžem používať biolampu? ďakujem

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:43)

Môžete, ale Vašej liečbe celkom chýba rehabilitácia, na ktorú sa žiadajte. Poslať Vás na ňu môže aj obvodný lekár. Dorziflex by ste nemali užívať dlhodobo, môže príliš uvoľniť svalstvo a spôsobovať zhoršenie stavu. Zhoršenie po obstreku možno pripísať vedľajším účinkom lieku, tieto príznaky prejdú. Žiadajte sa na rehabilitáciu, naštudujte si princípy Školy chrbta (aj na našich stránkach) aby ste sa podrobne poučili, čo liečba chrbtice vyžaduje. Na prechodnú dobu by Vám mohlo pomôcť aj nosenie bedrového pásu, ktorý Vám môžu predpísať na rehabilitácii.

> reagovať

Iva  |  13. 8. 2019 (17:37)

Dobrý deň, môže nadmerné potenie na tvári, dekolte, a podpazuší, súvisieť s krčnou chrbticou? Ťažkosti trvajú asi rok. Je to nepríjemné, nakoľko aj pri menšej fyzickej aktivite po mne stekajú veľké kvapky potu. Bolo mi odporučené neurologické vyšetrenie. Ďakujem za odpoveď.

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:39)

Takéto príznaky krčná chrbtica nevyvoláva.

> reagovať

Milan  |  13. 8. 2019 (12:57)

Dobrý deň,včera som bol na odber krvy a pri odbere som zacitil ostru bolest akoby mi rukou prešla elektrina a hned som ju mal necitlivu a stale to trva (necitim dotyk citim len “mravcenie” ) a aj bolesti pri pohybe.Vraj by to mohol byt poskodeny nerv. Mám z toho vážne obavy a chcel by som vedieť ako dlho trva liečba?

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:38)

Určite nemáte poškodený nerv. Pokiaľ Vám pri odbere krv zobrali, znamená to, že vpichnutá ihla bola v žile a nie v nerve, ktorý má aj iný priebeh, ako žila. Keby Vám pri odbere pichli do nervu, revali by ste od bolesti ako tur. Najpravdepodobnejšie máte psychickú reakciu na odber, odporúčam na prechodnú dobu ľahké sedatíva, alebo jednoducho na príhodu zabudnúť a potom sa všetky príznaky stratia.

> reagovať

Sandra  |  13. 8. 2019 (12:12)

Mám bolesti na chrbtici s tým že mám medzi štvrtým a piatim stavcom vyrástok, trpnu mi nohy a už mi musia pomáhať pri vstavani pretože nezvládam sa postaviť od bolesti Viete mi pomôcť ?

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:36)

Cez internet Vám pomôcť môžem len tak, že Vám poradím, čo máte robiť. Predovšetkým sa zveriť do rúk odborníkov – neurológ v spolupráci s rehabilitačným lekárom. Oni musia riadiť Vašu liečbu. Lekári však pacientovi vedia pomôcť len čiastočne, chorí na chrbticu sa musia začať o seba starať sami podľa návodov, aké od lekárov a fyzioterapeutov dostanú. Predovšetkým treba po úvodnej rehabilitácii každodenne cvičiť – dlhodobo, týždne, kým sa problém vykompenzuje. Treba zvládnuť princípy Školy chrbta – dočítate sa o nej aj na našich stránkach.

> reagovať

zuzana492004  |  13. 8. 2019 (11:52)

M501 poškodenie krčnej medzistavcovej platničky s radikulopatiou. Pacientka s bilaterálnym cervikobrachym syndrómom, frekventuria. Podla MR C-segmentu nález významných osteochondroz ID C4/5,C5/6,C6/7 so stenozou spinalneho kanála az kompresiou miechy ale bez grafických známok myelopatie. Je neodkladná operácia?

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:34)

Nie, najskôr treba skúsiť konzervatívnu liečbu.

> reagovať

Calftop  |  13. 8. 2019 (1:48)

Zdravím, mám herniu disku, beriem rôzne tabletky od bolesti, rôzne výživové doplnky, milgammu, chodim na rehabilitácie už 1 rok a bolesti stále sú take iste... Vedeli by ste mi poradiť, či by mi pomohla taka akupunktura, alebo čo by mi pomohlo..? Ďakujem

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:32)

Chodíte na rehabilitáciu... ale cvičíte vhodné cviky každodenne? Naučili ste sa správne pohybové stereotypy (správne stáť, chodiť, sedieť, pracovať...). Bez takejto systematickej mravenčej práce na sebe sa ochorenie chrbtice nikdy dostatočne neskompenzuje, nevylieči. Je to doživotná práca, trvalý životný štýl. Akupunktúra – dobre urobená – môže pomôcť, ale znovu – je to liečba príznakov, nie odstránenie príčin ochorenia chrbtice. To sa dá len prácou na sebe.

> reagovať

Dusana  |  12. 8. 2019 (22:31)

Dobry den, pred casom som zacala pocitovat bolest v lytku, pravdepodobne len v nejakom svale, pretože ma to bolieva len pri chodzi. Pred par dnami som, ale zacala na sedacom svale pocitovat akoby mravcenie (aj v sede, aj v stoji). Treba navštíviť neurológa? Moze to byt ischias? Dakujem

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:30)

Ischias je jednou z možností, odporúčam neurologické vyšetrenie. Zatiaľ si kúpte Milgamma N a berte ju 3x1, zlepší výživu nervu a bude ho ochraňovať až pokým nedostanete cielenú liečbu.

> reagovať

Maria  |  12. 8. 2019 (15:51)

Uz niekolko mesiacov pocitujem bolest ide od triesla do kolena.Niekedy bolestiva je chrbtica v bedrovej casti a boli ma bedrovy klb. Fyzioterapeut mi dal ultrazvuk trosku aj vyhriatie elektrickym vankusom.Lepsie ked chodim bolest je intenzivnejsia v posteli v klude.Cvicim cviky ktore mi ukazala aj McCenzy co doporucite

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:27)

Dúfam, že chrbticu, bedrové kĺby a sakroiliakálne kĺby (vedľa driekovo-krížovej chrbtice) ste mali vyšetrené a rehabilitujete vzhľadom na nálezy pri týchto vyšetreniach. Pokiaľ nie, mali by ste byť vyšetrená odborníkom. Pokiaľ ste boli vyšetrená, tak na prechodnú dobu treba dať lieky, ktoré bolesti zmierňujú, aby bolesť neprekážala rehabilitácii. Vhodná je dvojkombinácia liekov nesteroidné antireumatikum + Milgamma N, sú aj voľne predajné, aj Vám ich môže predpísať obvodný lekár. Vydržte na sebe pracovať, naštudujte si princípy Školy chrbta – aj na našich stránkach, aby ste sa poučili, ako s chrbticou zaobchádzať.

> reagovať

JOZEF  |  12. 8. 2019 (15:14)

Dobrý deň, je vhodné pri posunutí stavcov v krížovej oblasti nosiť bedrový pás? Na MR je zistené posunutie stavcov L4 a L5 a útlak koreňov miechy. Kríže ma nebolia, ale bolesti nôh mám nepretržite, aj v noci už skoro dva roky. Akým spôsobom by sa dali odstrániť alebo aspoň zmenšiť tieto bolesti?

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:25)

Bedrový pás by Vám mohol veľmi pomôcť, spočiatku počas dňa a najmä pri vertikalizácii – postoj a chôdza – kedy sa vytvára tlak váhy trupu na driekovo-krížovú časť chrbtice a posun stavcov sa zhorší a podráždi nervy idúce do nôh. Mali by ste požiadať aj o predpis lieku odvodeného od antiepileptika (typu Lyrika), ktorý je schopný prevod bolestivých vzruchov redukovať a tak vlastne bolesti zmierňuje až odstraňuje. Dôležité je jeho správne dávkovanie – nedať príliš nízku dávku, ktorá nebude efektná. Nájdite si skúseného, výborného rehabilitačného lekára a zverte sa do jeho rúk. Pod jeho vedením a v spolupráci s ním odporučeným fyzioterapeutom začnite na sebe pracovať – každodenne a vydržte. Sám si môžete pomôcť vysokodávkovými vitamínmi B, C, chondroprotektívami (poradia Vám v lekárni, alebo lekári).

> reagovať

amber 64  |  12. 8. 2019 (14:07)

Po MR s výsledkom bulging disku L3/4,cirkularna protruzia IVD L4/5 komprimuje duralny vak a koreň L5 bilat. Vytesnuje neuroforameny a komprimuje koreň L4 bilat. + hypertroficka spondylartroza . Liečba Depo medrol do svalu+rehabilitacie. Mám trvalé bolesti nôh od kolien dolu. Pomôže mi Milgamma injekcie? Ďakujem.

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:23)

Určite by mohla bolesti zmierniť.

> reagovať

Daniela  |  12. 8. 2019 (13:30)

Dobrý deň, už niekoľko mesiacov mám stuhnuté a pri určitých pohyboch boľavé pravé rameno aj lakeť. Stuhnuté mám aj zápästie. Od stredu zápästia -dlane po palec mám akoby umrtvené svaly. Nočné tŕpnutie prstov na oboch rukách. Prosím o radu. Ďakujem.

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:22)

Nevyhnutne musíte byť vyšetrený odborníkom – najvhodnejšie neurológom. Je to zanedbaný stav. Vyžaduje pomerne náročnú dlhodobejšiu liečbu, ktorú bude musieť predpisovať a organizovať lekár.

> reagovať

Cili  |  12. 8. 2019 (11:55)

Dobry den, mam uz vyse roka stale bolesti najskor v krizovej oblasti a preslo do celej chrbtice. Bola som na MR krizovej chrbtice, kde som mala vsetko v poriadku. Na opise z MR som si vsimla pri stavcoch uvedenu spondylartrozu(mam 29r).Mozu byt bolesti z toho? Lekari tomu nevenovali pozornost. Dakujem

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:19)

Spondylartróza je častým nálezom pri vyšetreniach chrbtice, znamená degeneratívne zmeny medzistavcových kĺbov spojené so vznikom kostných výrastkov. Takýto stav chce rehabilitáciu, ale najmä každodennú starostlivosť pacienta o svoju chrbticu – musíte dodržiavať princípy Školy chrbta, každodenne cvičiť... Inštruktáž by ste mali dostať na rehabilitácii.

> reagovať

bebe  |  12. 8. 2019 (10:21)

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, po seknutí v krížoch mi pretrvávajú bolesti 2 mesiace. Podľa rontgenu je všetko v poriadku, brala som millgammu,dorsiflex. Bolesť sa nachádza dole až v sedacej časti, nie pri platničkách. V okolitých svaloch mám spazmy. Čo by ste mi prosím Vás poradili ďalej robiť, môže to byť nerv?

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:15)

Pravdepodobne je preťažená šľachovo-svalová sústava, nesprávne postavenie chrbtice... Nerv menej pravdepodobne. Mali by ste byť vyšetrená a liečená na rehabilitácii, kde by Vás mali predovšetkým naučiť správne cvičiť. Cvičiť by ste potom mali každodenne a dlhodobo, aby sa stav skompenzoval. Naštudujte si na našich stránkach princípy Školy chrbta, pomôže Vám to.

> reagovať

Ivi  |  12. 8. 2019 (7:16)

Dobrý deň, už dlhšiu dobu mi stále puka pod pravou lopatkou. Myslela som si , že to možno odbúram to pukanie cvičením, je stále horšie. Bolesti na tom mieste nemám, ale pociťujem v strede chrbta pri cvičení, je to nepríjemné. Čo to môže spôsobovať? Zatiaľ nebola som na žiadnom vyšetrení. Ďakujem vopred za odpoveď.

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:10)

Je to nestabilita v nejakom kĺbe – s najväčšou pravdepodobnosťou, môže byť zavinená aj oslabením svalov, vrodenou hypermobilitou, narušeným postavením chrbtice, príčin je mnoho. Pomôcť môžu chondroprotektíva a cielená rehabilitácia po vyšetrení rehabilitačným lekárom.

> reagovať

MATA  |  11. 8. 2019 (11:27)

Dobry den.Mam 35 rokov a vyse roka pracujem ako upratovacka.Posledny mesiac ma trapi bolest krizovej casti.Zohnut sa mozem no bolia ma krize a obcas sa mi bolest prenasa popod podbrusko.Moze to byt sposobene stuhnutim krizoveho svalstva?zapricinene stereotypnou pracou?alebo co myslite ze to sposobuje?dakujem

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:08)

Pri Vašej práci je to pravdepodobne preťaženie tejto časti pohybového aparátu, najmä taká únava svalov. Kúpte si bedrový pás a noste ho počas pracovnej doby. Prevezme časť podpornej funkcie unaveného svalstva a môže sa Vám výrazne uľaviť.


Adrian  |  9. 8. 2019 (21:26)

Dobrý deň prosím o radu. Magnetická ukázala protruziu diskov Th6-7,7-8, Th9 atakovanie koreňovej posvy. V oblasti lopatky som stiahnutý mám pálivú bolesť okolo nej. Cvičím SM systém pri každom potiahnutí sa to ako keby draždi viac a bolesť ide do pazuchy. Viete mi poradiť či tam nieje nejaký zápal alebo čo robiť?

MUDr. Ester Točíková  |  21. 8. 2019 (10:05)

SM systém nemusí byť aktuálne pre Vás vhodný, resp. niektoré cviky z neho možno treba vynechať. Cvičenie a túto popísanú reakciu na cvičenie by ste mali prekonzultovať s rehabilitačným lekárom, ktorý Vám celý systém práce na sebe môže vhodne upraviť. Neurológa je možnosť požiadať o predpis lieku typu Lyrika, ktorý je určený na podobné bolesti, redukuje prenos bolestivých vzruchov a môže celý liečebný proces podporiť. K tomu skúste Milgamma N, efekt liečby by sa mal znásobiť.

> reagovať

Boba  |  9. 8. 2019 (13:28)

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo znamená tento môj nález a čo sa s tým dá robiť? V C5/6/7 diskrétne zn. osteochondrózy a diskrétne vyklenovania diskov. V C6/7 až plochá 3mm protrúzia disku s anulárnou dorzálnou trhlinou, v teréne úzkeho spin. kanála. Bez C myelopatie. Napriamená C lordóza.

MUDr. Ester Točíková  |  9. 8. 2019 (13:34)

je mi ľúto, ale otázky ohľadom vysvetlenia, popisu RTG, CT, MRI a prekladu latinských správ z vyšetrení nevysvetľujeme, nie je to cieľom našej poradne.

> reagovať

Matej  |  9. 8. 2019 (13:01)

Dva tyzdne dozadu v patek rano som mal hnacku a krce v bruchu konkretne po celom bruchu trvalo to asi 2 dni pak to preslo o 4 dni nato som odcestoval na dovolenou tam to v patek o tyden presne rano zacalo zas neznesitelne krce a hnacka ted je dalsi patek a krce sou slaby ale hnacku furt mam dietu mam take ...nezvracel

MUDr. Ester Točíková  |  9. 8. 2019 (13:34)

nepoložili ste mi žiadnu otázku, neviem preto, na čo sa chcete opýtať. Špecifikujte prosím, potom Vám odpoviem.

> reagovať

1 2 3 4 ... 326

Poradňa je bezplatná a anonymná. Žiadne údaje okrem Vami zadaného mena nebudú zverejňované.


Internetová poradňa „bezbolestichrbta.sk“ je len informačný zdroj a v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára ani odbornú starostlivosť,
preto odporúčame vždy vyhľadať odborníka v oblasti konkrétneho problému – v prípade bolestí chrbta najmä neurológa alebo ortopéda.