24. 7. 2019 od 10:00 do 11:00


kruh
offline

2 DNI

10:00

ODPOVEDÁ: MUDr. Ester Točíková

Nabudúce odpovedá:


MUDr. Karol Točík, CSc.

31. 7. 2019 (10:00 - 11:00)

MUDr. Karol Točík, CSc.


MUDr. Ester Točíková

Neurologička s 30 ročnou praxou, momentálne pracujúca v Súkromnom zdravotníckom centre Hippokrates. Pri liečbe bolestí pohybového aparátu, hlavne chrbtice, sa zameriava na komplexnosť problému. Nesnaží sa ho potláčať, ale detailne skúmať. S každým svojim pacientom sa snaží nadviazať adekvátny kontakt, zistiť čo najviac nielen o jeho pracovnom, ale aj súkromnom živote, pretože ako sama hovorí,na každom detaile záleží. Dôkazom jej bohatých skúseností sú aj spokojní pacienti, ktorých stále pribúda.

NA VAŠE OTÁZKY LEKÁR ODPOVIE
24. 7. 2019 (10:00 - 11:00)

NajdiskutovanejšieOtázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prosíme, stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte lekárovi konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Bez presnej otázky lekár nemôže odpovedať.Odpovede majú len informatívny charakter a nenahrádzajú osobný kontakt s lekárom. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.
Upozornenie: Táto poradňa slúži nato, aby ste sa mohli spýtať na problémy ohľadom bolesti chrbta.Otázky týkajúce sa vysvetlenia odborných popisov MRI, CT alebo RTG nálezov nebudú zodpovedané..
Prevádzkovateľ webstránky www.bezbolestichrbta.sk, spoločnosť Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, organizačná zložka Bratislava, Stolárska 35, 831 06 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

MUDr. Ester Točíková  

odpovie na Vaše otázky  |  24. 7. 2019 (10:00 - 11:00)


Vlado P.  |  12. 6. 2014 (14:13)

Vlado P. | 15. 5. 2014 (9:05) - zhoda v mene Dobrý deň, mám silné bolesti chrbtice medzi lopatkami a v krížovej oblasti. Najhoršie je to ráno po prebudení, som celý stuhnutý a pri otáčaní hlavy počujem škrípanie až také chrústanie. V minulosti som absolvoval CT s nálezom posunutia 2 platničiek. Poraďte mi prosím

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:30)

Nenapísali ste, kde sa tie vysunuté platničky našli. Bez ohľadu na to Vám však môžem aj bez vyšetrenia dať takúto radu: 1. Vypýtajte sa cez obvodného lekára na rehabilitáciu. Tam predovšetkým vyjadrite želanie, že sa chcete naučiť pre Vás vhodný systém cvikov na chrbticu. Keď sa ich naučíte, cvičte potom každý deň. Ak by sa nepriek tomu po 3 mesiacoch stav nezlepšoval, treba ísť k neurológovi. 2. Kúpte si tzv. chondroprotektíva. Sú to voľno- predajné potravinové doplnky na báze kolagénu, ktoré majú schopnosť pomaly regenerovať kĺbne chrupavky. Treba ich brať systematicky – v úvode liečby 3x za sebou počas 3 mesiacov s tým, že medzi trojmesačnými kúrami sa robí 2 mesačná prestávka. V lekárni Vám zodpovedne poradia, aký prípravok si máte kúpiť. To je na to chrústanie. Potom berte tieto doplnky aspoň raz ročne 3 mesiace. 3. Vyhláste bolestiam chrbtice súkromnú vojnu – povedzte si, že stačilo. Takýto postoj zmobilizuje Vaše vnútorné sily a dodá Vám trpezlivosť – lebo ich budete potrebovať. Verte, o rok (veru až o rok) z Vás bude nový človek. Stojí to za to.

> reagovať

Lužáková Libuša  |  11. 6. 2014 (20:25)

Veľmi ma bolieva chrbát, absolvovala som Prt koreňa L5 vľavo, veľmi mi to pomohlo, ale stále cítim bolesti krčnej chrbtice a medzi lopatkami.Ďakujem za radu.

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:26)

Prečítajte si, prosím, moju odpoveď pre pána Vlada P. Tri rady, ktoré som mu dala, môžete s úspechom použiť aj sama pre seba. Pomôže Vám pravidelné cvičenie – denné, stačí 15-20 minút, ale každý deň. Prvé výsledky môžete cítiť v priebehu 3 mesiacov. Vo Vašom prípade by som odporúčala kúru s chondroprotektívami doplniť aj vitaminoterapiou, na regeneráciu koreňa L5. Odporúčala by som Vám užívať Milgammu N spočiatku v dávke 3x1 tbl., po dosiahnutí zlepšenia 2x1. Milgammu N nesmiete užívať dlhšie, ako 6 mesiacov.

> reagovať

Gita Hálová  |  11. 6. 2014 (18:36)

Dobrý večer 28.05.2014 som bola operovaná v spinálnej anestéze na halux pravej nohy po operácií ma bolela veľmi hlava a teraz ma bolia kríže skôr v lumbalnej časti viac vpravo a nezaberá žiadné analgetikum neviem sa poriadne vyrovnať a ani ohnúť,lebo ma to veľmi bolí.Myslíte,že je to dané anestézou_

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:24)

Áno, môže to súvisieť s anestézou – mohlo dôjsť k tzv. likvorovej hypotenzii – k úniku likvoru otvorom po vpichu po spinálnej anestéze. Stav by mal vidieť neurológ – čím skôr. Pokiaľ je môj predpoklad správny, problém možno pomerne rýchlo napraviť infúziami.

> reagovať

margareta  |  11. 6. 2014 (16:51)

Dobry deň, pred týždňom som prekonala slabší zápal moč.ciest, mám obrovské bolesti krížovej oblasti, brucha a prsníkov,na gynek. ani na uro. mi nezistili nič, nemôžem týždeň spávať,bolesť v každej polohe,niečo podobne som zažila pred pol rokom ale nenašli mi pôvod bolesti,môže byť problém v chrbtici? Ďakujem

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:22)

Môže a nemusí. Mal by Vás viedieť neurológ, takto bez osobného vyšetrenia sa mi ťažko vyjadruje k príčine. V obraze ochorenia je priama súvislosť s prekonanou infekciou – je preto nutné odlíšiť aj tzv. parainfekčné poškodenie nervovej sústavy, alebo provokáciu dovtedy skrytej infekcie – napríklad herpetickej. Nevyhnutné je však osobné vyšetrenie neurológa – čím skôr.

> reagovať

Marta Sýkorová  |  11. 6. 2014 (15:02)

Dobrý deň. Mama má 74r, trpí silnými bolesťami DK končatín, pre poškodenia chrbtice a zápalové procesy nervov. Liečenie bolesti injekčne komb. analgetík a hormónov nie je možné kvôli vysokému TK a alergiám. Existuje metóda blokovania bolesti/ nervu mechanicky, prosím via info. Ďakujem, MS.

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:20)

Vo Vašom prípade by Váš neurológ mohol konzultovať pracovisko, kde sa vykonáva ozónoterapia. Je možné tiež skúsiť obstrek nervových koreňov pod CT anestetikom, čo robia na CT pracoviskách. Tiež možno skúsiť obstrekz s prírodnými látkami, ktoré sa volajú GUNA MD. Robia ich neurológovia.

> reagovať

Theodora  |  11. 6. 2014 (13:34)

Dobrý deň.Mám diagnostikovanú zvýšenú nervosvalovú dráždivost.Mám mravenčenie po celom těle niekedy až ako ihličky.V krčnej chrptici mi pri krůtění akoby drel piesok, užívam magnézium(predpísané od neurologa)S chrpticou sa liečim už 4 mesiace.Kúpila som si Milgammu N a potrebujem poradit s dlžkou užívania.Dakujem

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:18)

Milgammu N Vám odporúčam užívať v dávke 3x1 – pokiaľ nepocítite zlepšenie stavu, potom možno dávku znížiť na 2x1. Liek sa nesmie užívať dlhšie, ako 6 mesiacov.

> reagovať

Maciaková Jarmila  |  11. 6. 2014 (12:57)

Dlhodobo ma bolí chrbát medzi lopatkami a bolesť vyžaruje smerom k prsiam.Po užívaní liekov je chvílú dobre ale zakrátko sa bolesť vráti.Poradte mi prosím. Ďakujem.

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:17)

Nestačí iba užívať lieky – treba začat rehabilitovať chrbticu a denne doma cvičiť. Vypýtajte sa cestou obvodného lekára na rehabilitáciu. Tam Vás naučia vhodné cviky, ktoré uvoľňujú chrbticu a posilňujú chrbtové svalstvo. Tie treba začať cvičiť denne. Nemusíte dlho – stačí 10-15 min. U ženy je dôležité pri bolestiach v hrudnej chrbtici vhodné prádlo, obzvlášť vtedy, keď má žena väčšie prsia. Podprsenka musí prsia skutočne podopierať – vhodné podprsenky by mali mať v špecializovaných športových obchodoch, alebo výdajniach ortopedických pomôcok. Pokiaľ sú prsia veľké a napriek všetkým opatreniam stále provokujú bolesti chrbta, možno na návrh neurológa požiadať o ich chirurgické zmenšenie.

> reagovať

Ján Huzvar  |  11. 6. 2014 (9:12)

Prosím vás o radu mám 38rokov 25 rokov som hral futbal a už 5 rokov nehrám mal som strašne bolesti v spvodnej časti krížov sem tam má aj seklo pri prudkom pohybe až tak že som chodil po štyroch Vsetko stále prešlo.teraz má boli až pri zadku aj vyžaruje do smrteľníkov a do nôh a neprestáva to čo mám robiť prosím

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:14)

Vaše problémy treba dôsledne zdiagnostikovať a potom odborne liečiť. Sám si nepomôžete. Vyzerá to na vysunuté platičky, ktoré tlačia ne nervy a blokády kĺbov v driekovo-krížovej oblasti. Potrebujete odborné vyšetrenie neurológa, na jeho základe potom CT alebo MRI chrbtice, podľa výsledku vyšetrení naplánovať komplexnú liečbu. Nájdite si neurológa čím skôr, aby sa niečo nepremeškalo. Prísť môžete aj do Hippokrata.

> reagovať

Ján   |  10. 6. 2014 (18:38)

Dobrý deň mám27rokov a posledný mesiac mám bolesti krížov nie je to najhoršie... len ked napr. dlhsie sedím v aute a potom sa postavým, alebo ked sa predkloním a niečo dvýham tak vtedy citim bolest(raz ma aj seklo) asi je to tým ze som sa pol roka staral o jedneho pána v nemecku a som ho dvýhal čo by ste mi odporučil?

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:12)

Problém, ktoré popisujete, mohla vyvolať práca, ktorú ste v Nemecku vykonávali. Pokiaľ má banálnejší pôvod – napríklad v svalovej slabosti – pomôže rehabilitácia a správne cvičenie, ktoré začnete vykonávať denne. Vypýtajte sa preto na rehabilitáciu, alebo si nájdite fyzioterapeuta, ktorý by Vás v cvičení viedol.Pokiaľ problém nezačne ustupovať, znamená to, že príčina je vážnejšia a Vy musíte navštíviť odborného lekára – neurológa, alebo ortopéda. Ten potom naplánuje potrebné vyšetrenia, aj liečbu.

> reagovať

Jana Z.  |  10. 6. 2014 (15:52)

Dobry den, moja otazka je totozna s Jankou z 3.6.2014(7:29),a lekar mi doporucuje ozonoterapiu. Doporucujete zvoleny postup? Dakujem.

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:10)

Ozónoterapia pomáha nadpolovičnej väčšine pacientov, ktorí takúto liečbu absolvujú. Preto ak sa vyskúša konzervatívna liečba (lieky, cvičenie, rehabilitácia) a neprinesie žiaden efekt, je Ozónoterapia na mieste.

> reagovať

Vladimíra  |  10. 6. 2014 (11:14)

Dobrý deň,mám 41-rok.a bolesti v krížoch.Keď stojím myslím, že zošaliem od bolesti.Zo sedu sa postavím v bolestiach a to tak, že chvíľu chodím ako zhrbená starena.Moja práca je fyzicky náročná. Som predavačka. 98% pracovnej doby stojím na nohách a vykladám tovar.Bolesti ma obmedzujú aj pri spaní.Prosím pomôžte mi.

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:08)

Pomôcť na diaľku Vám neviem, ale radu Vám dám. To, čo popisujete, je vážne a vyžaduje okamžitú návštevu odborného lekára – neurológa. Obvodný lekár by Vás mal vypísať na PN, lebo práca, ktorú robíte, Vám bez liečby škodí. Podľa môjho názoru by Vám okrem liečby (lieky, rehabilitácia) veľmi pomohol bedrový pás, ktorý Vám môžu predpísať na rehabilitácii. Spevní a podoprie kríže. Nosiť by ste ho mali vždy v práci, ktorá jednoznačne preťažuje kríže a môže viesť k vysunovaniu aj viacerých platničiek v tejto časti chrbtice. Je možné, že ich už vysunuté máte, ale práve preto treba ísť čo najskôr k neurológovi – aby sa to zdiagnostikovalo a liečilo. Držím Vám palce.

> reagovať

emilia  |  10. 6. 2014 (8:23)

boli ma pod lavou ked vstavam musim davat pozor aby som prudko nevstala lebo potom sa nemozem nadychnut ide mi to az do hlavy az za lave ucho dakujem

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:05)

Predpokladám, že Vás bolí pod ľavou lopatkou – čo ste nenapísali. Podľa popisu obtiaží môžete mať blokádu v krčnej, alebo hrudnej chrbtici, alebo aj-aj. Lieči sa to liekmi, rehabilitáciou, niekedy veľmi pomôžu obstreky. Preto treba ísť k lekárovi, ktorý toto všetko zorganizuje. Pokiaľ ste mladšia, môžete skúsiť zavesiť sa rukami na dvere, alebo nejakú tyč či konár a pokrčiť nohy, aby ste ostali chvíľu visieť. Musíte pritom uvoľniť svalstvo. Blokáda môže povoliť.

> reagovať

Zuzana  |  9. 6. 2014 (12:55)

Dobry den, pan doktor, prosim Vas o radu, asi tri tyzdne-mesiac ma bolela hlava-zatylok. V tom case som mala problem aj s uchom/zapa/ ale po vylieceni mi lekar povedal, ze hlava ma nemoze boliet z ucha. Bolest citim v krcnej chrbtici a v zatylku ako pichanie v ,,mozgu, trnutie a palenie. Moze to byt z krcnej chrbtice?

MUDr. Ester Točíková  |  18. 6. 2014 (10:03)

Môže to byť z chrbtice, ale môže to byť aj podráždený záhlavový nerv – v každom prípade by Vás mal vyšetriť neurológ, ktorý toto vie odlíšiť. Liečba je v oboch prípadoch iná.

> reagovať

Bozka  |  9. 6. 2014 (11:28)

Dobry den, uz asi 3 tyzdne ma bolela lopatka, postupne bolest ustupila, ale bolest presla do krizov, az tak ze nedokazem stat na nohach. Uplna slabost noh a zavraty, co by mi na to pomohlo? lekar mi predpisal diclobene ale zaberie to len na par hodin. Vopred dakujem za odpoved.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:59)

Opisujete migrujúce a vyžarujúce bolesti chrbtice, mohla by Vám popri liekovej liečbe pomôcť rehabilitácia.

> reagovať

Ada  |  9. 6. 2014 (11:15)

Dobrý deň,mám problémy s krčnou chrbticou,absolvovala som rehabilitáciu,t.č.užívam milgamu.Svalové spazmy na trapézoch vymizli,aj pohyblivosť vrámci krčnej sa zlepšila.Čo ma ale trápi je to, že stále počujem v ľavom uchu šumenie a pulzovanie.Spôsobuje to ešte nedoliečená krčná chrbtica? Ďakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:57)

Ochorenia krčnej chrbtice majú často ako sprievodný jav vnem nereálnych zvukov, tzv. tinitus. V liečbe sa okrem prostriedkov účinných na chrbticu (NSA, t. j. nesteroidné antireumatiká, rehabilitácia, krčný límec) používajú aj lieky rozširujúce cievy (betahistin), ktoré Vám môže predpísať Váš lekár. V našej poliklinike Hippokrates máme tiež dobré výsledky so špeciálnymi obstrekmi.

> reagovať

F. Urban  |  9. 6. 2014 (9:31)

Mam 60rokov a v ušiach sprievodne hučanie,ako keby som stal vo vetre, vyrazanie bolesti do praveho ramena až celej ruky,po masazi sa to ukludnuje na 3-4dni a znova sa to vracia. Tyka sa to oblasti medzi chrbticou a pravou lopatkou. Mam dojem, ako keby som mal v tych miestach prehodene šlachy alebo niečo podobné.Dakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:55)

Nezadali ste konkrétnu otázku. Váš problém je podobný s tým, na čo odpovedám p. Ade.

> reagovať

Nadová Irena  |  9. 6. 2014 (8:10)

Mám 90.ročnú mamku,ktorá sanevie pohnúť na posteli ma bolesti celého tela,lekári mi vravia, že je to staroba,psichyka, berie voltaren,ale už ani ten nezaberá neviem si rady s ňou.Všade vravia,že je stará, ale ja by som jej chcela pomôcť zmierniť bolestisú chronické odd.Prosím o radu vopred dakujem Košice.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:54)

Mali by Vám pomôcť v ambulancii chronickej bolesti, kde majú možnosť riešiť veľké bolesti aj účinnejšími prostriedkami ako je napr. Vami uvádzaný diklofenakový preparát.

Nadová   |  11. 6. 2014 (14:13)

Dakujem, už som sa aj objednala tu v mieste bydliska

Na Vašu otázku odpovie lekár:  24. 7. 2019


Zdenka Jarn8  |  8. 6. 2014 (16:17)

dobry den,moja 28rocna dcera ma skoliozu chrtbtice,na snimke je ohnuta ako luk,pred mesiacom mala velke bolesti celeho te la,opuchli jej ruky,nohy,nedalo sa jej poriadne nadychnut. Pri neurologickom vysetreni bola informovana o bloku na chrb tici.Vieme ze skolioza sa neda vyliecit ako ovplyvnit zmiern enie bolesti

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:52)

To, čo prekonala Vaša dcéra nemá zrejme pôvod v skolióze, ale v inom ochorení. Opuchy spojené s poruchou dýchania majú často alergickú príčinu. Bolo by vhodné špecializované alergiologické vyšetrenie

> reagovať

Manuela  |  7. 6. 2014 (16:48)

Dobry den,prosila by som radu mam strasne bolesti chrbtice a,stoho Mä boli aj zaludok.Uz nemozem ani spavat.Mohli by ste mi poradit nejaky liek.Dakujem moc.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:50)

Bolesti žalúdka pridružené k bolestiam chrbtice sú väčšinou sekundárne (druhotné), najčastejšie v dôsledku neurotickej nevyrovnanosti vyprovokovanej bolestivým chrbticovým stavom. Môžu byť aj vedľajším prejavom užívania liekov ordinovaných na chrbticu. Skúste úvodom niektorý z voľne dostupných upokojujúcich preparátov, napr. valeriana alebo tryptofan spolu s komplexom vitamínov skupiny B a pod.

> reagovať

maria gluchova  |  7. 6. 2014 (6:42)

Prosim o radu,ako sa liecit pri zapaloch dutin.Som velmi citliva na chlad-hlavne zatylie hlavy,stale nosim celenky,prip,ciapky...zahlieneny hrtan sposobuje chrapanie a caste prebudzanie \\\"z dusenia sa\\\".Celenky a ciapky uz nestacia-ako sa liecit? Dakujem!m.gluchova

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:48)

Liečba zápalových dutín je v kompetencii špecialistov ORL. Vo všeobecnosti môžete skúsiť niektorý z preparátov podporujúcich imunitu, napr. kolostrum alebo mumio.

> reagovať

silvia  |  7. 6. 2014 (1:30)

Dobry den.Poslednu dobu nemam dost pohybu a chrbat zacal boliet.Trpim neustalym vnutornym nepokojom stresmi az uzkostami.Chcela by som sa opytat ci vnutorne napatie vedie k problemom hlavne krcnej a hrudnej chrbtici a ci moze tato bolest resp. stuhnutost a skratene svalstvo ovplyvnit aj cinnost srdca-busenie a pod.vdak

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:47)

Máte pravdu, ochorenia chrbtice sú priamo previazané s psychickou nevyrovnanosťou typu neurózy. Oboje ťažkosti možno riešiť napr. klasickou masážou.

> reagovať

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:46)

Máte pravdu, ochorenia chrbtice sú priamo previazané s psychickou nevyrovnanosťou typu neurózy. Oboje ťažkosti možno riešiť napr. klasickou masážou.

> reagovať

EVA BIELA  |  6. 6. 2014 (19:45)

Dobry den,som v 34 týždni tehotenstva a mam velke bolesti chrbta,krížou,možem použit nejaku mast alebo niečo by ste mi poradili,dakujem.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:43)

Treba si uvedomiť, že aj lieky nachádzajúce sa v mastiach prenikajú do krvného obehu a môžu potom poškodiť plod (ak sú preň škodlivé). V gravidite musíme vystačiť s rehabilitáciou, homeopatiou alebo akupunktúrou.

> reagovať

Henrieta  |  6. 6. 2014 (11:42)

Dobrý deň pán doktor, na ľavej strane chrbta, na konci rebier smerom ku krížom ma bolí pri nadýchnutí aj na dotyk. V niektorých momentoch mám pocit, že odpadnem. Mám sedavú prácu.Bolí ma celý chrbát, ramená tak, že nemôžem dať ruky hore. Na vyšetrení som nebola. Dá s tým niečo robiť? Akého lekára navštíviť? Moc krát Ď.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:41)

Podľa opisu môže ísť o blokádu chrbtice alebo hornej časti sakroilického kĺbu. Tieto problémy sa liečia v ambulancii Vášho praktického lekára alebo zo špecialistov u neurológa, rehabilitačného lekára alebo ortopéda.

> reagovať

Anna Drinkova  |  5. 6. 2014 (9:14)

Dobry den,chcela by som Vas poprosit o radu:dnes rano som vstala,s velkymi bolestami chrbta v lavej dolnnej casti,bolest vystreluje smerom nadol do zadku.Moze to mat za nasledok dlhodobe sedenie,kedze pracujem ako telefonistka,alebo s prechladnutia (prievan ) ci bude to urologicky problem?Dakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:38)

Najpravdepodobnejšie ide o ochorenie chrbtice, tzv. lumbago. Obličkové ochorenie je možné, ale menej pravdepodobné.

> reagovať

Ladislav Král  |  4. 6. 2014 (15:57)

Dobrý deň, Bolí ma krčná chrbtica, vŕzga mi v krku.Bolesti mi vyžarujú aj do ramien. Doteraz sa to dalo ešte zniesť ale teraz bolesti stúpli na intenzite. Prosím o Vašu pomoc.Mám 66 rokov. Ďakujem , Ladislav Král

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  11. 6. 2014 (10:36)

Ak by som Vám mal osobne pomôcť, objednajte sa ku mne na vyšetrenie v poliklinike Hippokrates.

> reagovať

1 ... 315 316 317 ... 322

Poradňa je bezplatná a anonymná. Žiadne údaje okrem Vami zadaného mena nebudú zverejňované.


Internetová poradňa „bezbolestichrbta.sk“ je len informačný zdroj a v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára ani odbornú starostlivosť,
preto odporúčame vždy vyhľadať odborníka v oblasti konkrétneho problému – v prípade bolestí chrbta najmä neurológa alebo ortopéda.