4. 9. 2019 od 10:00 do 11:00


kruh
offline

13 DNÍ

20:47

ODPOVEDÁ: MUDr. Karol Točík, CSc.

Nabudúce odpovedá:


MUDr. Ester Točíková

11. 9. 2019 (10:00 - 11:00)

MUDr. Ester Točíková


MUDr. Karol Točík, CSc.

Atestovaný neurológ s takmer 40-ročnými skúsenosťami klinického a ambulantného neurológa. V roku 1995 založil Súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates, v ktorom sa špecializuje na problematiku bolestí chrbta. Na práci vo svojom centre si najviac cení priestor a čas, ktorý môže venovať každému pacientovi. Snaží sa nájsť reálnu príčinu pacientových ťažkostí a nie len odstrániť sprievodné problémy. Do zdravotného centra Hippokrates prichádzajú pacienti zväčša s už vážnejšími stavmi a práve tu zvyknú nájsť riešenie svojich ťažkostí v podobe komplexnej liečby a poradenstva.

NA VAŠE OTÁZKY LEKÁR ODPOVIE
4. 9. 2019 (10:00 - 11:00)

NajdiskutovanejšieOtázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prosíme, stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte lekárovi konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Bez presnej otázky lekár nemôže odpovedať.Odpovede majú len informatívny charakter a nenahrádzajú osobný kontakt s lekárom. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.
Upozornenie: Táto poradňa slúži nato, aby ste sa mohli spýtať na problémy ohľadom bolesti chrbta.Otázky týkajúce sa vysvetlenia odborných popisov MRI, CT alebo RTG nálezov nebudú zodpovedané..
Prevádzkovateľ webstránky www.bezbolestichrbta.sk, spoločnosť Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, organizačná zložka Bratislava, Stolárska 35, 831 06 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

MUDr. Karol Točík, CSc.  

odpovie na Vaše otázky  |  4. 9. 2019 (10:00 - 11:00)


simon  |  7. 7. 2014 (15:37)

bolí ma hlava brucho,chrbát,chrptica a mmám teplotu čo to može byt a aký liek si mám dať

MUDr. Ester Točíková  |  16. 7. 2014 (9:41)

Navštívte lekára, pretože máte aj teploty.

> reagovať

Alena Brezinova  |  7. 7. 2014 (11:22)

Moja dcéra profes.tanečnicana Blava MR dg Hernia disku prasknutá platnička L5 má 24 rokov lieči sa od dec rehabilitácie, cvičenia,maganeat atd ale záťaž ide von potancuje a znova narieka NOHY striedavo necitlivé nohy koleno bolesť v chrbtici traumu celrodina pomôže ozonoteraia a akupunktura poradte kde

MUDr. Ester Točíková  |  16. 7. 2014 (9:40)

Objednajte dcéru na vyšetrenie v mojej ambulancii v poliklinike Hippokrates.

> reagovať

Lívia Martinčeková  |  7. 7. 2014 (9:57)

Dobrý deň, mám 38 rokov,sedavé zamestnanie. Mám bolesti v krížovej oblasti chrbta, kde prechádza do sedacieho svalu, túto časť mám permanentne studenú-neprekrvenú.Na ľavej strane mi to niekedy chrupne.Najviac to bolí v sede a ráno po noci. Lepšie je to po rozhýbaní,pri chôdzi. Jedná sa o porušenie platničiek? ďakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (11:04)

Nemusíte mať ochorenie platničiek. Popísané problémy môžu pochádzať z ochorenia kĺbov chrbtice, alebo iných kĺbov, ktoré s pohyblivosťou chrbtice súvisia, taktiež zo šľachovo-svalového aparátu. Preto by ste mali navštíviť svojho lekára, ktorý Vás alebo adekvátne vyšetrí, alebo odošle k odborníkovi, ktorý bude vedieť diagnostiku urobiť.

> reagovať

Andrea  |  7. 7. 2014 (8:45)

ešte raz Andrea,, vydraté platničky, vychýlenia chrbtice, od narodenia zahnutu chrbticu, lopatky,teraz vysunutu lop,, cele opuchnuté,, ako s tým, žiť, aku prácu,po fyz práci silné bolesti,, neustále bolesti,každý den,celé dni,,už hrud celý ho bolí,čo sa s tým dá urobiť,, masť,,hocičo, dr dal lieky na bolesti zaldiar

Na Vašu otázku odpovie lekár:  4. 9. 2019


Andrea  |  7. 7. 2014 (8:39)

Dobrý den, pán doktor, chcem sa spýtať na problém môjho manžela, má 47 rokov a polievali ho lopatky pár rokov, teraz po vyš C 4?6?7 a eštejedno má vydatí a vychýlenia, nevie spať kvoli polohe, má silné bolesti, prácu, kde je záťaž fyz na ruky a ramená musí nechať,,nevládze, meravosť trpnutie krče závraty slabosť,,,

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (11:02)

Milá pani Andrea, popisujete pomerne vážne porušenie chrbtice, vrodené, ktoré sa môže fyzickou prácou zhoršovať a dekompenzovať. Môže ísť o skoliózu vyššieho stupňa – k typu ochorenia by sa však mal vyjadriť odborník. V tomto prípade to je ortopéd. Ortopéd by mal okrem komplexnej liečby odporučiť alebo zmenu terajšieho pracovného zaradenia, alebo konzultáciu s posudkovým lekárom, ktorý zváži, či zdravotné problémy Vášho manžela nedosahujú už stupeň invalidity. V každom prípade treba problém riešiť komplexne – aj zdravotne, aj sociálne. Konzultácie s posudkovým lekárom sa vykonávajú u obvodného lekára, ktorý ich organizuje.

Andrea  |  9. 7. 2014 (12:43)

Veľmi pekne Vám za výstižnú odpoved , bude sa podľa toho riadiť dalej.

Na Vašu otázku odpovie lekár:  4. 9. 2019


Marta  |  7. 7. 2014 (7:46)

Dobrý deň, už viac rokov mam bolesti chrbtice- protrusia platničiek. Bolesti vyžarujú do nôh. V noci pri ležaní sa to objavuje najviac. Neviem si najsť polohu. Niekedy nepsím aj celú noc.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:59)

Pri protrúzii platničiek veľmi pomáha rehabilitačná medóda – cvičenia, ktoré sa nazávajú SM systém. SM systém teraz cvičia takmer na každej rehabilitácii, k dispozícii sú aj súkromní fyzioterapeuti, ktorí tieto cvičenia učia. Cvičiť treba každý deň, prvé možné zlepšenie pozorovať približne o 3 mesiace, výrazné zlepšenie o rok. Cvičenie musí byť doslova doživotné. Počas dňa pri fyzickej práci by Vám mohol pomôcť bedrový pás , predpíšu Vám ho na rehabilitácii.

> reagovať

maria   |  7. 7. 2014 (7:09)

mam bolesi lava strana chrbtice ako je pas nemozem dlhsie stat bolest nevyzaruje nikam je to proste na lavej strane v urovni pasu tabletky od bolesti nezaberaju novalgin za radu vopred velmi pekne dakujem s pozdravom M aria

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:59)

Váš stav treba vyšetriť – liečba je iná, ak bolesti pochádzajú z chrbtice, iná, ak pochádzajú zo svalov. Vyšetrením treba tiež zistiť, prečo sa tieto bolesti objvili – či máte nesprávne držanie tela, alebo je prítomná iná porucha či preťaženie napríklad v práci. Užívanie liekov proti bolesti nepomôže .

> reagovať

Lubomir  |  7. 7. 2014 (6:37)

zdravim,mal som uraz pretrhnuta achilova slacha.mam otazku ked chodim dlho stojim tak mi to pripuchne aku masticku by ste mi poradili a je dobre navstivit masera aby mi to rozmasiroval pretoze v mieste zositia to mam tvrde dakujem.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:58)

Akákoľvek antireumatická masť je dobrá a môže pomôcť. Na výber sú masti predpisované lekármi, alebo voľnopredajné – napríklad z byliniek, alebo s homeopatikami. Z tých prvých možno odporučiť napr. Konskú masť, neutrálnu, nie hrejivú či chladivú, z tých druhých masť alebo gél obsahujúci Arniku. V lekárni Vám poradia. Odporúčal by som Vám rehabilitovať chôdzu a postoj, bývajú po poškodení Achilovky narušené, potom dochádza k preťaženie a opuchy sa objavujú pri preťažení a zhoršenom prietoku krvi. Fyzioterapeut alebo rehabilitačný lekár by sa Vám mal tiež pozrieť na Achilovku a zvoliť správnu techniku, ako s ňou pracovať – masáž nie je jediná možnosť. Pomôcť by mohli aj GUNA MD obstreky Tissue a Matrix – zistite si, či ich vo Vašom okolí nejaký lekár nerobí.

> reagovať

Ing. Peter Masiar  |  7. 7. 2014 (4:38)

Pan doktor, mam vyskocenu krizovu platnicku z celozivotneho sportovania, niekedy mi na moju bolest nezaberu, ani 4 ibalgyny 400mg. , aky liek dostupny bez lekarskeho predpisu...etc. Kde a za kolko ho mozem kupit v Bratislave, Slovakia. My private number is 0917 205 655.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:57)

Liek, aký by ste v tomto prípade potrebovali, bez lekárskeho predpisu nedostanete. Tiež užívanie vysokých dávok antireumatík nie je správna cesta. Stav sa dá pekne liečiť, ak je spolupráca dobrá. Navrhol by som Vám návštevu v Hippokratovi, objednajte sa ku mne na čísle 0903 788 670. Prineste si vyšetrenia chrbtice, ktoré máte, urobíme tiež neurologické vyšetrenie a na základe týchto vyšetrení môžeme postaviť stratégiu liečby. Ak sa o takýto stav a problém človek systematicky nestará, tak to je, akoby so sebou nosil časovanú bombu – môže vybuchnúť vtedy, keď to najmenej potrebuje.

> reagovať

Mária   |  7. 7. 2014 (0:14)

Syn má časté bolesti chrbta....liečí sa už roky,dostáva inekcie ak tá bolesť je nznesitelná...je vysoký 195cm,rýchlo vyrástol a má mierne skrivenú chrbticu...zmena počasia veľmi vplíva na bolesti chrbta...kupujeme mastičky...no potrebueme poradiť,čo by bolo najefektívnešia voľba liečenia.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:56)

Nájdite pre syna dobrého fyzioteraputa, ktorý ho naučí cvičiť SM systém. Na internete je vela informácií o tom, čo to je a aké výborné výsledky sa pomocou neho dajú dosiahnuť. Nech ho syn potom začne cvičiť pravidelne denne. Treba byť mimoriadne trpezlivý – prvé zlepšenie sa môže dostaviť o týždne, niekedy až mesiace. K tomu by som odporučil 2x do roka počas 3 mesiacov užívať tzv. chondroprotektíva. Dostanete ich na voľno kúpiť v lekárni. Regenerujú kĺby a bolesti postupne tíchnu. Držím palce.

> reagovať

Helena  |  6. 7. 2014 (21:47)

Dobrý deň, mám sedave zamestnanie,pracujem ako krajcirka, dva roky som ale praacovala ako opatrovateľka, keď som sa teraz vrátila do práce, mávam silné bolesti v krížoch,až tak, že nevladzem chodiť a cítim sa nafuknuta, beriem druhé balenie surgamu, prvé mi zabralo, druhé už nie, prosím poraďte mi, čo robiť, ďakujem.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:54)

Treba zodpovedne vyšetriť krížovú chrbticu a sakroiliakálne kĺby. Navštíviť by ste mali alebo ortopéda, alebo neurológa. Liečba vyžaduje okrem liekov rehabilitáciu a z Vašej strany pravidelné cvičenia tých cvikov, ktoré Vám na rehabilitácii ukážu. Pomôcť by mohol aj bedrový pás, ktorý by ste mali v práci nosiť – nie stále, ale keď začnete cítiť bolesť – tak hodinku, bolesť odíde a pás treba potom odložiť. Predpísať ho môžu na rehabilitácii.

> reagovať

janka Birová  |  6. 7. 2014 (17:43)

Dobrý deň - prosím o radu: mám zapálené šľachy pod lopatkou a tiež v ramene kĺbu ruky - chodím na rehabilitácie, ale ktoré lieky na odstránenie zápalu by boli vhodné? Veľká vďaka za rady Bírová

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:54)

Nesteroidné antireumatiká, voľnopredajný je napr. Ibalgin.

> reagovať

Iveta  |  6. 7. 2014 (17:35)

Dobrý den p.doktor mam bolesti v krizoch,hlavne sa budim v noci na hrozne palivu bolest mam tazkosti pri zohybaní,poradte prosim ako mam postupovat dakujem vam

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:53)

Váš stav treba zdiagnostikovať – zistiť, prečo bolesti máte. Odporúčam Vám navštíviť obvodného lekára, ktorý Vás môže poslať na RTG vyšetrenie chrbtice, tiež Vám môže predpísať vhodné lieky. Pokiaľ nedôjde k zlepšeniu, lekár Vás odošle k odborníkovi.

> reagovať

Lenka Rolfová  |  6. 7. 2014 (17:24)

Dobrý deň, mám bolesti v krížoch, bolesť mi vyžaruje do ľavej päty. Brala som aflamil 2 týždne, bolesť v päte pretrváva hlavne pri chôdzi. Mala by som nárok na rehabilitáciu,ak som v apríli absolvovala rehabilitáciu na pravú pätu ohľadom zápalu šlachy ?

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:52)

Máte nárok na rehabilitáciu, pretože máte nové ochorenie. Má pôvod v chrbtici a nie v zapálenej šľache pravej nohy.

> reagovať

Monika  |  6. 7. 2014 (17:10)

Dobrý deň. Pán doktor trpím bolesťami v krížoch klby kolena bolesti mi vyražaju až dole do nôh mam problémi po schodoch v noci mam tiež bolesť v križch až akoby strpnutosť a ide to do celych nôh.Pri vstavaní s postele ma v chrbte pod pravou lopatkou akoby sekne neviem sa nadychnuť vydychnuť.Ďakujem.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:51)

Máte samostatné bolesti v kolenách, ktoré Vám nedovoľujú chodiť po schodoch, alebo sú to bolesti vyžarujúce od krížov?

Monika  |  9. 7. 2014 (17:43)

Sú to bolesti vyžarujúce od krížov.Pri chôdzi po schodoch mi strieka do kolien až dole do nôh. V klude zase cítim bolesti v nohách a nepokoj.Ďakujem.

MUDr. Ester Točíková  |  16. 7. 2014 (9:38)

Nezadali ste otázku: ak by ste sa napr. pýtali na príčinu Vašich ťažkostí, bolo by potrebné vedieť, koľko máte rokov, či už ste boli niekde vyšetrovaný(á) a ak áno, čo sa zistili – napr. či nemáte reumatické ochorenie, čomu by mohli nasvedčovať bolesti v chrbtice a v iných kĺboch.... Podľa Vašej odpovede, by mohlo ísť o degeneratívne ochorenie kolenných kĺbov, príčinou môže byť vekové opotrebovanie, ale aj napr. infekcia typu boreliózy.

> reagovať

Alena Obžerova  |  6. 7. 2014 (7:19)

Dobry den pan doktor chcem sa spytat som 3 tyzdne po aplikacii ozonu do platničiek na chrbtici 2 tyždne som mala dost velke bolesti v mieste vpichu teraz je to trochu lepšie ale stale to ešte pretrvava začala som aj cvičit ale len do bolesti...mam sa po akej dobe rozhodnut pre dalšie podanie ozonu?dakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:51)

Liečba ozónom niekedy prinesie úspech po prvom podaní, ale vo väčšine prípadov treba ozón podávať opakovane 3-4x. Ste teraz 3 týždne od prvého podania, úspech liečby je čiastočný, preto je indikované druhé podanie ozónu. Odporúčam Vám obrátiť sa na pracovisko, ktoré Vám ozónoterapiu robilo a konzultovať možnosť druhého zákroku.

> reagovať

Urbaníková Beata  |  6. 7. 2014 (7:19)

Sekundár.spinál.stenozy na podklade popísaných protrúzii diskov s najvýraz nálezom v seg L4-S1, so stenozou laterál.recesov,výrazne v seg.L4-L5 vľavo na podklade epidurál.periartikulárnej sinovial cysty s kompresiou koreňa L5 1.sin.,s naliehanim na koren pošvu L5 1dx a mier.útlakom koreň.pošvy Sl. 1.sin.J.t naoperáciu?

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:50)

Pacient s takýmto nálezom musí byť komplexne liečený minimálne počas 6 týždňov konzervatívne ( t.j. neoperačne) a pokiaľ sa stav nelepší, neurológ musí predstaviť pacienta neurochirurgovi. Súčasťou posúdenia vhodnosti operácie je klinický stav pacienta (závažnosť subjektívnych a objektívnych príznakov). Neurológ, ktorý odporúča operáciu, musí byť presvedčený, že operáciou sa dosiahne zlepšenie, ktoré sa konzervatívne dosiahnuť nedá a to isté presvedčenie musí mať neurochirurg. Viac, ako objektívne kritériá na indikáciu operácie Vám neviem dať, pretože nepoznám Váš klinický stav.

> reagovať

Jan S  |  6. 7. 2014 (6:58)

zlomeny 7stavec,mam problem s dychanim je na tom ten stavec je možna operacia-bez nasledkov!!!

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:48)

Vhodnosť operácie závisí od mnohých faktorov, ktoré u Vás nepoznám – vek, celkový zdravotný stav, celkový stav pohybového aparátu atď. Až po zvážení týchto a ďalších kritérií sa dá k úspešnosti operácie vyjadriť. Urobiť by to mal lekár-chirurg, ktorý bude poznať Váš zdravotný stav a bude mať naštudované výsledky zobrazovacích techník, ktoré ukazujú zlomeninu. Vo všeobecnosti však možno povedať, že v súčasnoti sú operácie chrbtice na vysokej úrovni a prinášajú veľmi dobré výsledky.

> reagovať

Jaroslava  |  5. 7. 2014 (19:55)

Pán doktor,som po 4 operácii chrbtice.Vždy mi uvoľňovali miechový kanál.Teraz mám opäť problémy.Počula som ,že ČR v Ostrave ? Brne ?pracujú s prístrojom na výbrus miechového kanála.Počul ste o tom ?V Žiline mi povedali,že sa s tým nedá nič robiť.Mám bolesti,miznú mi svaly na nohách.Som celá vykrútená.Ďakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:47)

O takýchto operáciách neviem. Odporučil by som Vám obrátiť sa s touto otázkou mailom na nemocnice v príslušných mestách, alebo priamo na MZ ČR.

> reagovať

Veronika B.  |  5. 7. 2014 (19:12)

Dobrý večer prajem!Pán doktor,ja by som sa ešte chcela opýtať na niečo,pretože nie som si istá.RTGchrbtice:úžšia medzistavcová štrbina L5/S1.Dg.:LIS s radik.iritáciou koreňa L5 vľavo.Čo by mohlo už pomôcť,mám len 35 rokov.dakujem.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:46)

Dá sa pomôcť, len budete potrebovať vela trpezlivosti a pevnú vôľu. Odporučil by som Vám začať cvičiť SM systém – je to moderný cvičebný systém na liečbu chrbtice a takých stavov, aké máte Vy. Tento systém sa už cvičí na mnohých rehabilitáciách, ale na trhu existujú aj súkromní fyzioterapeuti, ktorí sú v tomto systéme vyškolení. Nájdite si možnosť začať ho cvičiť. A potom sa do toho pustite – cvičiť treba každý deń, vytrvalo,p rvé zlepšenie sa môže dostaviť o týždne, niekedy prejdú aj 3 mesiace, pokiaľ začne byť lepšie, ale stojí to za to. Cvičiť budete musieť doživotne, ale odmenou Vám okrem zdravia bude aj pekná postava.

> reagovať

Richard Takac Trnava  |  5. 7. 2014 (18:06)

Bolia ma krize a bolesti mi idu do lytok,takze mam problemy s chodenim. Potkynam sa kazdu chvilu. Richard Takac Trnava.Dakujem. Co by mi mohlo pomoct.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:45)

Stav treba zdiagnostikovať – urobiť CT alebo MRI driekovo-krížovej chrbtice a potom podľa nálezu komplexne liečiť. Tu žiadne “ľudové” rady nepomôžu. Podľa popisu máte v krížovej oblasti chrbtice stlačené nervy, ktoré idú do nôh a tie nervy sú aj poškodené, pretože máte problem s chôdzou. Je to zanedbaný stav, vážnejší, preto treba ísť k lekárovi ihneď.

> reagovať

Emília  |  5. 7. 2014 (16:28)

som 3 roky po úraze chrbta,zlomené rebrá silný náraz odvtedy mám stále bolesti lavej strany chrbta od krížov až pod lopatku okrem bolesti pociťujem v týchto miestach šimorenie.Podľa lekárov to nie je chrbtica ale svalstvo užívam rôzne lieky od bolesti ale nič nezaberá už neviem čo mám robiť.Prosím poradťe.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:44)

Problémy môžu naozaj pochádzať zo svalového systému , ktorý ale súvisí aj s chrbticou, s držaním tela atd. Odporúčal by som Vám vyšetrenie rehabilitačného lekára s následnou rehabilitačnou starostlivosťou, alebo vedenie fyzioterapeutom, ktorý má skúsenosti s podobnými stavmi. Pokiaľ lieky nezaberajú a problémy sa vracajú, treba začať s pohybovým systémom takto aktívne pracovať, aby sa bolesti odstránili.

> reagovať

Ján Gábor  |  5. 7. 2014 (14:09)

Prepacte pan doktor,ale potrebujem informaciu.V bedrovej oblasti neustale pocitujem intenzivne bolesti,ktore sa vyrazne stupnuju ak som v predklone a povedzme 5-10 minut ostanem v tejto pozicii v zatazi.Bolest je tak intenzivna,ze sa musim vzpriamit.Po aplikacii Oleja od fa Just-31,tieto bolesti ustupia.Vdaka za info.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:43)

Bolesti môžu pochádzať zo šľachovo-okosticového aparátu, ale tiež z oblasti chrbtice. Podľa Vášho popisu to zistiť neviem, treba osobné vyšetrenie. Odporúčal by som Vám navštíviť rehabilitačného lekára.

> reagovať

ajka  |  5. 7. 2014 (13:54)

medzi lavou lopatkou a chrbticou mam silne bolesti,ktore neustupilipo rehab.+liecbe/nimesil,moval.inj,flektr/dane miesto mam mierne opuchnute, a citim bolest v klude,najhorsie v noci,spavam na tvrdom lozku na chrbte,or na bruchu,trva to 2 mesiace,pravidelne cvicim,dg.M54.6,je dg.spravna?mozebyt poskodena platnicka?Ďaku

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:42)

Môže a nemusí to byť platnička (málokedy býva) – na to dá odpoveď len MRI vyšetrenie Th chrbtice. Pokiaľ liečba nepriniesla efekt, chyba môže byť v tomto: spôsob práce, ktorá provokuje bolesti, nesprávne držanie tela a zlé pohybové stereotypy, doma denne necvičíte. Porozmýšľajte, kde by to mohlo byť, poraďte sa so svojím lekárom a zjednajte nápravu.

> reagovať

peter  |  5. 7. 2014 (13:29)

dobrý den a okrem tej zvysenej plynatosti čriev mozu byt este ake ochorenia??...dakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:40)

Je mi ľúto, ale neviem, na čo sa pýtate.

> reagovať

1 ... 312 313 314 ... 326

Poradňa je bezplatná a anonymná. Žiadne údaje okrem Vami zadaného mena nebudú zverejňované.


Internetová poradňa „bezbolestichrbta.sk“ je len informačný zdroj a v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára ani odbornú starostlivosť,
preto odporúčame vždy vyhľadať odborníka v oblasti konkrétneho problému – v prípade bolestí chrbta najmä neurológa alebo ortopéda.