4. 9. 2019 od 10:00 do 11:00


kruh
offline

13 DNÍ

20:31

ODPOVEDÁ: MUDr. Karol Točík, CSc.

Nabudúce odpovedá:


MUDr. Ester Točíková

11. 9. 2019 (10:00 - 11:00)

MUDr. Ester Točíková


MUDr. Karol Točík, CSc.

Atestovaný neurológ s takmer 40-ročnými skúsenosťami klinického a ambulantného neurológa. V roku 1995 založil Súkromné zdravotnícke centrum Hippokrates, v ktorom sa špecializuje na problematiku bolestí chrbta. Na práci vo svojom centre si najviac cení priestor a čas, ktorý môže venovať každému pacientovi. Snaží sa nájsť reálnu príčinu pacientových ťažkostí a nie len odstrániť sprievodné problémy. Do zdravotného centra Hippokrates prichádzajú pacienti zväčša s už vážnejšími stavmi a práve tu zvyknú nájsť riešenie svojich ťažkostí v podobe komplexnej liečby a poradenstva.

NA VAŠE OTÁZKY LEKÁR ODPOVIE
4. 9. 2019 (10:00 - 11:00)

NajdiskutovanejšieOtázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prosíme, stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte lekárovi konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Bez presnej otázky lekár nemôže odpovedať.Odpovede majú len informatívny charakter a nenahrádzajú osobný kontakt s lekárom. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.
Upozornenie: Táto poradňa slúži nato, aby ste sa mohli spýtať na problémy ohľadom bolesti chrbta.Otázky týkajúce sa vysvetlenia odborných popisov MRI, CT alebo RTG nálezov nebudú zodpovedané..
Prevádzkovateľ webstránky www.bezbolestichrbta.sk, spoločnosť Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, organizačná zložka Bratislava, Stolárska 35, 831 06 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

MUDr. Karol Točík, CSc.  

odpovie na Vaše otázky  |  4. 9. 2019 (10:00 - 11:00)


Mária  |  9. 7. 2014 (20:03)

Posledný polrok mi trpnu prsty na rukách,ale tak, že ma bolesť zobudí aj v noci,robím si striedavo studená teplá voda,vyšetrenie na karpalne tunely bol hraničný nález ale bolesti sú veľké.Prsty mám chvílu studene alebo ma pália.Robím ručnú manualnu prácu,a bolo mi doporučené zmeniť zamestnanie

MUDr. Ester Točíková  |  16. 7. 2014 (10:08)

Takéto ťažkosti môže v prípade normálneho nálezu na EMG (nepotvrdenie ochorenia nervov v karpálnom tuneli) spôsobovať tzv. vazoneuróza (vyšetruje cievny lekár) alebo ochorenie krčnej chrbtice (neurológ). Ak tak už nebolo, dajte sa vyšetriť, lebo môže ísť aj o chorobu z povolaniu, čo je významné pri navrhovanej zmene zamestnania.

Mária  |  16. 7. 2014 (20:13)

Ďakujem za odpoveď. Ďaľšie vyšetrenie ukázalo léziu II,-III. stupňa s doporučením rýchleho operačného zákroku.

Na Vašu otázku odpovie lekár:  4. 9. 2019


Králiková Anna  |  4. 7. 2014 (17:15)

Dobrý den, už viac ako pol roka ma bolí krčná chrbtica.Vymenila som aj matrace i podušku je tvarovaná, ale bolest neprestáva naopak presúva sa medzi lopatky.Pomožu nejaké cviky? Dakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:34)

S krčnou chrbticou sa netreba zahrávať – choďte najskôr na vyšetrenie a rehabilitáciu, kde Vás správne cvičenia ne krčnú chrbticu naučia. Ak budete cvičiť niečo nevhodné, stav sa môže zhoršiť.

> reagovať

Rastislav  |  4. 7. 2014 (16:07)

Moja diagnoza je nalez trhliny analus fibrosus L5/S1,BEZ STENOZY SPIN.KANáOLA tím ma bolí i krčna chrbtica asi.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:33)

Krčná chrbtica Vás bolí z iného dôvodu – treba si aj ju nechať vyšetriť.

> reagovať

Bez mena  |  26. 6. 2014 (20:55)

Mám bolesti v krčnej chrbtici i v drieku. Čo radíte?

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  2. 7. 2014 (12:55)

Prosím o bližšiu charakterizáciu ťažkostí.

> reagovať

Martin  |  24. 6. 2014 (16:16)

Zacal som mat taketo bolesti: Ked sa prudsie zohnem tak ma zaboli na hlave, za usnym lalockom,. Pokial je pohyb prudsi, bolest je ostra. Bolest sa objavi aj kde sa z lahu posadzujem.Prekvapuje ma, ze to zaboli, aj kde zakaslem, alebo zatlacim, ked som na stolici. Mozu byt taketo bolesti, ako si myslim, z chrbtice?

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  2. 7. 2014 (10:08)

Najskôr ide o ochorenie v hornej časti krčnej chrbtice alebo jej prepojenia na lebku.

> reagovať

Alžbeta Kulifayová  |  19. 6. 2014 (11:33)

Dobrý den, trpnu mi ruky od zápastie a prsty ráno ich mám opuchnuté, bolí ma chrbica, krvné výsledky sú v poriadku. Môže to byť z krčnej chrbtice?

MUDr. Ester Točíková  |  25. 6. 2014 (10:31)

Môže to byť z krčnej chrbtice, ale môžete mať aj stlačené nervy v oblasti zápästia – tzv. syndróm karpálneho kanálu. Musí Vás vyšetriť neurológ, ktorý pravdepodobne naordinuje okrem liečby aj vyšetrenia, ktoré presne zistia, o čo ide.

> reagovať

michal  |  18. 6. 2014 (8:47)

mam problem so zavratmi podla krcneho orl to vertigo nieje moze to bit s krcnej chrbtice uzivam betahistin lebo meniserc mi neroby dobre

MUDr. Ester Točíková  |  25. 6. 2014 (10:25)

Môže to byť z krčnej chrbtice – mal by Vás vidieť neurológ. Betahiostin je dobrý like, berte ho, pokiaľ neurológ neurčí inak.

> reagovať

LUBICA LIKOSOVA   |  17. 6. 2014 (19:21)

prosim o radu spadla som do jamy ktora je betonova som ztp a udrela som si velmi krcnu chrbticu tak ze lekar chirurg mi po vysetreni na ct povedal ze mi nic nie je a ja dva mesiace nemozem otocit hlavu lebo sa otacam s celym telom co mam robit kde by som mala ist ku ktoremu lekarovi dakujem pekne

MUDr. Ester Točíková  |  25. 6. 2014 (10:24)

Pravdepodobne máte blok v oblasti krčnej chrbtice – nech Vás obvodný lekár pošle k neurológovi a na rehabilitáciu.

> reagovať

Jana Mináriková  |  26. 5. 2014 (9:36)

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mám neustále bolesti v oblasti ramien a krčnej chrbtice. Bolesť sa zvyšuje pri pohybe hlavy doprava i doľava, vystreľuje do ruky i hlavy. Dnes mám i mierne bolesti medzi prsiami. Viete mi prosím poradiť čo by to pomohlo byť, prípadne nejaké lieky, maste a pod. Ďakujem

MUDr. Ester Točíková  |  28. 5. 2014 (10:52)

S problémom, ktorý popisujete, musíte navštíviť neurológa. Treba vyšetriť krčnú chrbticu a zistiť typ jej poruchy a skutočnosť, či sú pri tejto poruche poškodzované nervy, ktoré idú do rúk. Neurológ tiež na základe vyšetrenia určí vhodnú liečbu.

> reagovať

jolika  |  14. 5. 2014 (7:47)

poprosím Vás,vyspím sa dobre a ráno vstávam z bolesťou hlavy,celý deň mám pocit /také tlačenie k zemi /únava,tlak nad ušiami ,pred očami jak hmla neviem ďakujem za odpoved

MUDr. Ester Točíková  |  21. 5. 2014 (11:15)

Prosím, skúste otázku viac špecifikovať. Máte problém aj s bolesťou chrbtice?

jolika  |  28. 5. 2014 (14:22)

mám problém aj s chrbticou /krčná aj kríže/aj polyartrozu/momentálne neliečenu/

MUDr. Ester Točíková  |  25. 6. 2014 (9:54)

Bolesti hlavy, únava, zhoršené videnie – najmä ráno – môžu súvisieť s krčnou chrbticou. Je možné, že v noci zle spíte – máte nesprávne uloženú hlavu a krk, postavenie krčnej chrbtice sa v noci zhorší a ráno je z toho bolesť hlavy. Vaše problémy môžu súvisieť aj s krvným tlakom, ktorý môže byť ráno vyšší, aj nižší, než človek potrebuje a najmä poruchy zraku môžu súvisieť s dehydratáciou. Odporúčala by som Vám postupovať takto: začať liečiť chrbticu ako celok – aj artrózu - liekmi + rehabilitácia. V rámci rehabilitácie Vám môžu predpísať špeciálnu podušku na spanie, ktorá polohuje hlavu a krk. Na nej sa potom treba naučiť spávať. Merávajte si ráno krvný tlak – pokiaľ je nižší, dajte si kávu a trochu sa rozpohybujte. Pokiaľ je vyšší, musíte ísť k lekárovi – to chce lieky. Ráno sa vždy poriadne napite obyčajnej vody z vodovodu – telo môže byť po noci vysušené, aj očný nerv, ktorý potom vidí rozmazane. Ak tieto opatrenia nepomôžu, zverte sa rúk neurológovi, ktorý by mal riešiť problém komplexne.

> reagovať

Mária Kolláriková  |  6. 5. 2014 (10:54)

Vázeny pan doktor, ma problemy z krcnou chrbticou na lavej strane a aj opuch, neviem riadne do lava otocit hlavou, je to bolestive, dalej ci je mozne, ze aj od krcnej chrbtice mozu booiet nohy, podotykam, ze mam diabetes 2. Za asu odpoveď ďakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 5. 2014 (10:55)

Vaše ochorenie na cukrovku zrejme len okrajovo ak vôbec má vzťah k bolestiam krčnej chrbtice. Pokiaľ ste nato neboli doteraz lekársky vyšetrená, treba navštíviť Vášho praktického lekára, ktorý je plne kompetentný Vás zodpovedne vyšetriť a liečiť, resp. odporučiť zdravotnú starostlivosť u niektorého špecialistu (ortopéd, neurológ, rehabilitačný lekár). Možno by na úvod stačila opatrná klasická masáž krčnej chrbtice.

> reagovať

Jitka Hranacova  |  5. 5. 2014 (22:55)

Dobrý den pane doktore,mám už asi 4 mesíce bolesti krční pátere na leve strane jde mi to od ramene až pod týlní kost.Když otáčím hlavou hrozne mne tam praská,byla jsem s tím i u doktora protože se mi točila hlava když jsem se predklonila a napsala mi masaže teplo a elektrolečbu.Ale nepomohlo to porad to boli! dekuji

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 5. 2014 (10:46)

Je v zhode s odpoveďou p. Márii - príčinou je väčšinou poškodenie väzivových, cievnych a nervových vzťahov v prechode medzi lebkou a hornou časťou krčnej chrbtice. Okrem rehabilitácie by ste mali byť liečená aj špeciálnymi liekmi Veľmi účinné bývajú obstreky, najmä s MD Guna roztokmi do oblasti tzv. okciputu. Túto metódu s dobrými výsledkami aplikujeme v našom zariadení. Okrem toho by ste mali absolvovať sériu klasickej farmakologickej liečby a z rehabilitácie veľmi účinné mäkké techniky. Vhodné je používať molitanový krčný límec.

> reagovať

Mária  |  5. 5. 2014 (20:26)

Dobrý deň pán doktor. Mám 66 rokov. Už 5 mesiacov mám silný tlak do uší, keď ležím, mi to ustúpi. Nemám žiadne bolesti, ale veľmi stuhnutú krčnú chrbticu,rtg ukázal porušené 3 stavce C4/5, C5/6, C6/7.Tlak do uší je veľmi nepríjemný, mám za sebou masáže, rehabilitácie, nič nepomáha. Aká je príčina? Ďakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 5. 2014 (10:26)

Príčinou je väčšinou poškodenie väzivových, cievnych a nervových vzťahov v prechode medzi lebkou a hornou časťou krčnej chrbtice. Okrem rehabilitácie by ste mali byť liečená aj špeciálnymi liekmi. Veľmi účinné bývajú obstreky, najmä s MD Guna roztokmi.

> reagovať

1 ... 17 18 19 20

Poradňa je bezplatná a anonymná. Žiadne údaje okrem Vami zadaného mena nebudú zverejňované.


Internetová poradňa „bezbolestichrbta.sk“ je len informačný zdroj a v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára ani odbornú starostlivosť,
preto odporúčame vždy vyhľadať odborníka v oblasti konkrétneho problému – v prípade bolestí chrbta najmä neurológa alebo ortopéda.