24. 7. 2019 od 10:00 do 11:00


kruh
offline

2 DNI

10:02

ODPOVEDÁ: MUDr. Ester Točíková

Nabudúce odpovedá:


MUDr. Karol Točík, CSc.

31. 7. 2019 (10:00 - 11:00)

MUDr. Karol Točík, CSc.


MUDr. Ester Točíková

Neurologička s 30 ročnou praxou, momentálne pracujúca v Súkromnom zdravotníckom centre Hippokrates. Pri liečbe bolestí pohybového aparátu, hlavne chrbtice, sa zameriava na komplexnosť problému. Nesnaží sa ho potláčať, ale detailne skúmať. S každým svojim pacientom sa snaží nadviazať adekvátny kontakt, zistiť čo najviac nielen o jeho pracovnom, ale aj súkromnom živote, pretože ako sama hovorí,na každom detaile záleží. Dôkazom jej bohatých skúseností sú aj spokojní pacienti, ktorých stále pribúda.

NA VAŠE OTÁZKY LEKÁR ODPOVIE
24. 7. 2019 (10:00 - 11:00)

NajdiskutovanejšieOtázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prosíme, stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte lekárovi konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Bez presnej otázky lekár nemôže odpovedať.Odpovede majú len informatívny charakter a nenahrádzajú osobný kontakt s lekárom. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.
Upozornenie: Táto poradňa slúži nato, aby ste sa mohli spýtať na problémy ohľadom bolesti chrbta.Otázky týkajúce sa vysvetlenia odborných popisov MRI, CT alebo RTG nálezov nebudú zodpovedané..
Prevádzkovateľ webstránky www.bezbolestichrbta.sk, spoločnosť Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, organizačná zložka Bratislava, Stolárska 35, 831 06 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

MUDr. Ester Točíková  

odpovie na Vaše otázky  |  24. 7. 2019 (10:00 - 11:00)


Jarka63  |  19. 10. 2014 (19:02)

Dobrý deň,už2mes.mám bolesti v krčnej chrbtici a odtial to ide do ľav.ľakťa a prsníka,bola som na MR popis: segm.C5-C7s miernou stenozou oboch later.recesov s naliehan. na miechu v seg.C5-C6,stenoza neuroforamenuC6-C7 s útlakom koreňaC7l.sin.,osteochondrozaC5-C7,prosím o radu a vysvetlenie a či je nutná operácia-ďakuj

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  22. 10. 2014 (10:56)

Máte vydraté 3 spodné krčné platničky, otvor, ktorým vychádza nerv z chrbtice do ľavej hornej končatiny je zúžený a tlačí na nerv, preto Vás bolí horná končatina k lakťu, tiež je zúženie v strede krčnej chrbtice také, že sa dotýka miechy, čo by nemalo byť. Nález by bolo treba prekonzultovať s neurochirurgom, vážne je to zúženie. Treba vedieť ich názor, odporučil by som Vám v tomto prípade Neurochirurgickú ambulanciu na Kramároch v Bratislave. Ak by to neurochirurgovia chceli operovať, s operáciou by som súhlasil, pretože operácia ochráni miechu. Pokiaľ by navrhli konzervatívny postup, tak do úvahy pripadá stabilizácia krčnej chrbtice krčným límcom, infúzne terapia a veľmi opatrná a vysoko odborná rehabilitácia.

> reagovať

Blanka  |  19. 10. 2014 (17:54)

Dobry den, mam bolesti vzadu n krku a postupne mi postupuje bolest do hlavy do zadu a niekedy mi je aj zle od zaludka. Rano ma to neboli a postupne k veceru to zacne.Neviem, ci mam skusiť nejaku mast alebo ist k lekarovi.Moze to byt, ze mozem krivo spat.Bolelo ma to sem tam, ale teraz ma to boli uz 3 dni. Mam 35r.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  22. 10. 2014 (10:55)

Podľa Vášho popisu bolesti začínajú postupne v priebehu dňa, preto ich bude vyvolávať niečo, čo v priebehu dňa robíte. Najskôr to môže byť preťažovanie krčnej chrbtice napr. pri sedavom zamestnaní. Doporučil by som Vám ísť na rehabilitáciu – aby sa to dalo čo najskôr do poriadku. Ak sa stav neprelieči, zafixuje sa a v budúcnosti môže spôsobiť aj vážnejšie problémy.

> reagovať

Daniel K.  |  15. 10. 2014 (13:34)

Bolesti v krčnej chrbtici,v krku.Pocit že by sa mala napraviť.Stuhnutý sval.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  22. 10. 2014 (10:26)

Váš stav, ak trvá dlhšie ako 3 dni a nezlepšuje sa, vyžaduje rehabilitáciu – rôzne techniky, pomocou ktorých sa krčná chrbtica a šijové svalstvo uvoľnia.

Daniel K.  |  22. 10. 2014 (10:28)

Ďakujem za odpoveď.Som s pozdravom Daniel Kováč

Na Vašu otázku odpovie lekár:  24. 7. 2019


Ľuboš  |  8. 10. 2014 (17:07)

Dobrý deň! už vyše 1apol roka mám problémy s poriadnym nadýchnutím, mám pocit akokeby mi v tom niečo bránilo na hrudníku. Pri státi a chôdzi mám pocit ako takej kačacej chodze, jemné húpanie zo strany na na stranu. môže sa jednať o chrbticu. ďakujem za odpoveď

MUDr. Ester Točíková  |  15. 10. 2014 (10:30)

Môže ísť o blokádu hrudnej chrbtice. Vami opisovaná kačacia chôdza môže byť spôsobená poruchou rovnováhu ovplyvňujúcej funkcie krčnej chrbtice.

Lubos  |  17. 10. 2014 (20:03)

Dakujem.mam z toho mierne obavy lebo je to dost blby pocit nemoznostsa poriadne nadychnut.je na to nejaky cvik?vo vykone mojej prace ma to dost obmedzuje.a ja ta neista chodza

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  29. 10. 2014 (9:52)

Treba Vás vidieť, objednajte sa na neurologické vyšetrenie.

> reagovať

Mária  |  16. 9. 2014 (10:26)

Moje problémy:keďže mi trpne pravá ruka v noci, spím tak, že hlavu otáčam na ľavo, vtedy je to ok. Ak som zohnutá pri práci v záhrade 2 hodiny, ťažko je sa narovnať, niečo mi bráni v dolnej časti chrbtice. Na druhý deň ma bolia aj kolená a akoby celá chrbtica sa rozhádže. Dostať sa znova do formy trvá týždeň.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  24. 9. 2014 (9:58)

Treba sa vypýtať na neurologické vyšetrenie – podľa popisu obtiaží je porucha v oblasti krčnej chrbtice, môže to byť platnička, alebo kostný výrastok, ale porucha je tiež v krížovo-driekovej chrbtici. Budete potrebovať poriadnu diagnostiku a kvalitnú liečbu. S návštevou lekára by ste nemali otáľať, lebo stav sa bude bez liečby časom horšiť.

Mária  |  24. 9. 2014 (10:34)

Ďakujem, je možné určit diagnózu bez toho, aby mi urobili rtg? Lebo to nechcem. Zatiaľ sa snažím naštudovať cvičenia SM a cvičiť.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  1. 10. 2014 (9:36)

Je to možné, ak stav nie je komplikovaný. SM systém by Vás mal niekto naučiť, aspoň na rehabilitáciu by ste mali ísť.

> reagovať

Marta 1  |  10. 9. 2014 (13:46)

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať.Je správne cvičiť každé ráno - preventívne proti bolestiam chrbtice???Môžem použiť cviky z rehabilitačných cvičení, ktoré som si osvojila pri problémoch s krčnou chrbticou???Ďakujem za odpoveď

MUDr. Ester Točíková  |  17. 9. 2014 (10:00)

Je to výborné cvičiť každé ráno preventívne proti bolestiam chrbtice – tak by to malo byť u každého človeka, lekári by mali menej práce s ochorením chrbtice a ľudia by zažívali menej bolestí. Pohybový aparát však treba cvičiť ako celok. Neviem, či Vaše cviky na krčnú chrbticu zahŕňajú aj precvičenie cvikov na hrudnú chrbticu a kríže. Ak nie, tak by som Vám odporúčala doplniť cvičenia o ďalšie cviky – môžete si ich vyhľadať pod heslom spinálne cviky cez Google, alebo si kúpte o cvičení chrbtice knihu, je ich na trhu dostatok a sú kvalitné. V zásade platí, že cvičiť nemusíte veľa, alebo dlho – stačí 15 minút denne správne zvolených cvikov, ale každý deň. Držím Vám palce, veľmi ste ma svojím mailom potešili.

> reagovať

Denisa  |  29. 7. 2014 (18:15)

Dobrý deň, asi mesiac mam problem s tlakmi v hlave - hlavne v spánkoch a v čele....vždy na inom mieste. Zároveň nevidím dobre do dialky....pričom očné vyšetrenie mám v poriadku. Lekári mi tvrdia,že je to z krčnej chrbtice. Ráno po prebudení je mi lepšie, počas dňa sa stav zhoršuje. Môže môj problém spôsobiť krčná chr.?

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  6. 8. 2014 (10:22)

Popisované bolesti môžu byť vyvolané krčnou chrbticou, alebo stresom, alebo oboma príčinami súčasne. Treba sa tiež pozrieť na to, či v tele nie je nejaký zápal – napríklad chorý zub. Zápal potrebuje liečbu, krčná chrbtica potrebuje liečbu, počas práce možno oporu krčného límca (predpisujú ho na rehabilitácii), stres nejaké ukľudňovadlo, psychoterapiu... Pokiaľ je pacient ochotný spolupracovať, takmer nie je bolesť hlavy, ktorá by sa nedala zlepšiť. Znamená to, že trvajte na liečbe.

> reagovať

zuzana  |  29. 7. 2014 (9:57)

pan doktor,po nevinnom pade /na zadok /v kuchyni mam bolesti kostrce,hlavne ked sa zohynam,ked idem po schodoch,ked vstavam zo stolicky.Ked sedim,tak bolest velmi necitim.mohla som si nejako ublizit a co mam robit,trva to uz 2 tyzdne. este mi trpne prava ruka po naprave kr.chrb./lekarom/a boli ma velmi od ramena.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  6. 8. 2014 (10:08)

S bolesťami kostrče treba ísť čím skôr k ortopédovi – môžete mať drobnú zlomeninu, alebo kostrč môže byť posunutá.... Čo sa týka krčnej chrbtice, treba robiť kontrolné RTG vyšetrenie, či po manipulácii nedošlo k nejakej jej poruche. Podľa zisteného stavu sa potom ordinuje liečba.

> reagovať

Adriana  |  27. 7. 2014 (23:05)

Dobry den, priatela velmi boli krcna chrbtica,oblast pod ramenom, nevie si otacat normalne hlavu, citi pritom pichavu bolest a niekedy mu ta bolest taha az nizsie do chrbtice. Nevie ani od coho to moze mat, ma to uz za mesiac druhykrat. Dakujem za dobru radu.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  30. 7. 2014 (10:56)

Ide o tzv. seknutie v krku – blokádu v oblasti krčnej chrbtice. Bolo by treba liek na potlačenie bolesti, sama môžete skúsiť napríklad voľno predajný Ibalgin 200 mg 3x1 denne po jedle, na boľavé svaly si skúste viackrát denne natierať napr. Konskú masť, treba sa vyhýbať prievanu a klimatizácii. V lete bývajú takéto poruchy najmä z klimatizácie. Ak Vám to neprejde po takých 3 dňoch liečby, musíte ísť k lekárovi.

> reagovať

Anna Babaríková.  |  27. 7. 2014 (18:55)

ANNA.Prosím vás,pán doktor o radu .Mám bolesti v krčnej chrbtii tý pádom mi trpnu ruky dostávam aj krče hlavne dopravejr .Ale bola som operovaná na driekovú v 2012 v NZ,a stále mám bolesti ,ktoré mi vyžarujú do pravej nohy,až do prstou.Chodí na obstreky to mi pomôže tak jeden možno dva dni .Mám zistenú aj artozu chrupa

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  30. 7. 2014 (10:50)

Bolo by treba vyšetriť aj krčnú chrbticu, najvhodnejšie pomocou MRI, či aj v oblasti krčnej chrbtice nie sú vysunuté platničky, alebo výrastky, ktoré tlačia na nervy idúce do rúk. K bolestiam v krížoch – nie každá operácia je celkom úspešná, niekedy bolesti pretrvávajú. V tom prípade treba zvážiť reoperáciu. Ak by nebola vhodná, treba začať so špeciálnou liečbou bolesti – napríklad liekom Lyrica. Takúto liečbu (aj diagnostiku) robí neurológ.

> reagovať

maria moroova  |  27. 7. 2014 (13:03)

dobry den,pred 2mi rokmi silne závrate spojené s vracaním,nepočujem na ľave ucho,pravé slabšie,zistená borelioza liečená antibiotikami,v ľavom uchu hučanie a pískanie 24hod.denne taktiež bolesť celej hlavy,orl- betahistinactavis,cavinton,prosím o radu,môže sa to upraviť liekmi?a ako dlho musim uživať lieky?dakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  30. 7. 2014 (10:44)

Liečba býva dlhodobá – musíte sa obrniť veľkou trpezlivosťou. Lieky sú nastavené správne, ale ja by som sa pozrela aj na krčnú chrbticu, ktorá môže zhoršovať závraty aj bolesti hlavy. V liečbe si môžete pomôcť aj potravinovými doplnkami, ktoré podporia imunitu tela doplnia potrebné živiny. Odporučil by som Vám napríklad Aloe gél, ktorý sa pije, Kolostrum, dostať ho v tabletkách, môžete skúsiť aj Geriavit Pharmaton, ktorý vie telo krásne regenerovať. Oddychujte. Ak sa stav nebude lepšiť, pristúpil by som k infúznej liečbe. Pokiaľ máte zdravé obličky a nikdy ste nemali obličkové kamene, veľmi by Vám pomohli infúzie s vysokodávkovým vitamínom C 7,5 gramu. Neprepláca ich poisťovňa, sú drahé, ale vo Vašom prípade by mohli pomôcť. Ale aj klasická infúzia by mohla pomôcť. Skúste tiež brať magnézium – napríklad Magnerot 500 3x1 a tiež B vitamíny – napríklad Milgammu N 3x1. Máte nárok na kúpeľnú liečbu.

> reagovať

zuzana kovacsova  |  26. 7. 2014 (12:38)

chcela by som sa opytat uz 4 roky codim na ortopediu mam zoblokovanu krcnu chrbticu robili my napravu vtedy od vtedy je len horsie v kuse sa my kruti hlva mam vysoky tlak liecim sa na depresiu cela lava strana ma boli uz nikedy si myslim ze ma srdce boli take mam bolesti teraz som bola u neurologa robili mi eeg ale est

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  30. 7. 2014 (10:35)

Krčná chrbtica by sa nemala naprávať, najmä nie u starších ľudí. Existujú jemnejšie spôsoby jej liečby. Krútenie hlavy aj bolesti môže zapríčiňovať krčná chrbtica, ale aj vysoký tlak. Aj blokády krčnej chrbtice môže ale krvný tlak zvyšovať. Váš problém patrí k neurológovi a internistovi, ktorí musia pri liečbe spolupracovať. Pomôcť by mohol tiež tzv. krčný límec, ktorý chrbticu vystabilizuje. Závraty aj bolesti sa pri ňom môžu zmierniť.

> reagovať

Jana Benka-Rybarova  |  19. 7. 2014 (16:57)

dobry den ja mam zas bolesti ktrcnej chrbtice aboli ma aj cast pety pravej nohy a uz si nevim rady nakolko som bola na chirulgii a nezistili mi nic Dakujem

MUDr. Ester Točíková  |  23. 7. 2014 (10:42)

Krčnú chrbticu treba zröntgenovať a tiež pätu, či tam nemáte výrastok. Vyšetriť by Vás mal ortopéd alebo neurológ, nie chirurg. K týmto odborníkom by Vás mal poslať obvodný lekár.

> reagovať

Lucia  |  15. 7. 2014 (19:52)

Dobrý deň, už viac ako rok mám problémy s krčnou chrbtice s tŕpnutím prstov (malíček a prsteník). Diagn. z neurológie je Cervikobrachiálny syndróm. Od soboty mám ale bolesti hlavy vzátylku a na čele. Dnes som bola u fyzioterapeuta, ktorý mi naprával C3,C4,C5. Prosím o radu, ako cvičiť, resp. čo na to. Ďakujem.

MUDr. Ester Točíková  |  23. 7. 2014 (10:05)

Bolesti, ktoré popisujete, majú s najväčšou pravdepodobnosťou tiež pôvod v krčnej chrbtici. Váš fyzioterapeut musí ovládať vhodné cviky na chrbticu a naviac Vás pozná. Preto sa o vhodnom cvičení treba poradiť s ním. Pri bolestiach skúste napríklad Ibalgin, ale nie na lačný žalúdok. Ak by sa bolesti po rehabilitácii stupňovali, musíte to povedať fyzioterapeutovi, alebo rehabilitačnému lekárovi, ktorý ju vedie.

> reagovať

IRENA  |  14. 7. 2014 (16:03)

Dobri den mam silne bolesti v spodnej casti chrbtice a v krcnej chrbtice toci sa mi hlava proste zavrat a mam aj zaliahnute usi bolesti chrbta mam takich 11 rokov a to kazdi den lieki nemozem uzit lebo kojim poratte mi chodila som aj na masaze aj k neurologovi aj k ortopedovi porette mi dakujem

MUDr. Ester Točíková  |  23. 7. 2014 (9:53)

Tehotenstvo, pôrod a následný čas kojenia môžu niektoré typy chrbtice poriadne „rozhádzať“, preťažiť, rôzne zablokovať – najmä u tzv. hypemobilného typu. Dať to všetko na poriadok nie je vždy ľahké a vyžaduje to sebadisciplínu a pravidelné cvičenie, na ktoré niektoré ženy pri všetkých starostiach nemajú čas. Napriek tomu skúste – alebo sa cez vašu obvodnú rehabilitáciu naučte zopár základných cvikov na chrbticu, alebo si ich nájdite na internete a pustite sa do toho. Pomôcť by Vám mohli aj tzv. GUNA MD obstreky, ktoré sú z prírodných látok a možno ich použiť v liečbe aj u kojacich žien. Skúste nájsť doktora vo Vašom okolí, ktorý takéto obstreky robí. Ďalej by Vám pomohli kúpele v soli – do vane treba vysypať 1 kg. kuchynskej soli a poležať si v nej takých 15 minút. Vo vani sa treba párkrát otočiť. Potom dôsledne osprchovať a skúsiť ísť do postele aspoň na 30 min. Urobte si domáce mazanie: v lekárni si kúpte nechtíkovú masť (dbajte, aby bola prírodná, bez chemikálií), doma si ju dajte do malého zaváračkového pohára a pridajte k nej 1 polievkovú lyžicu Zelenej Alpy – vymiešajte, držte v chladničke a každý večer pred spaním si touto masťou vymasírujte podošvy oboch nôh, potom podbruško, kríže, natrite ju pozdĺž celej chrbtice a do záhlavia. Potom vypite pohár vody so šumivým magnéziou a treba ísť do postele. Dôležitý je matrac a vankúš na spanie – mali by ste mať matrac z pamäťovej peny, nie tvrdý – stredná tvrdosť (tiež nie veľmi mäkký) a takú dvojvlnku tiež z pamäťovej peny, na ktorej budete spávať. Počas dňa pri závratoch by ste si mohli na hodinku nasadiť tzv. krčný límec (alebo ho nosiť štandardne, keď kojíte), predpíšu Vám ho na rehabilitácii. Udržujte sa v pozitívnej nálade, nakoľko sa len dá. Závratov sa nebojte – sú z krčnej chrbtice, aj tlak v ušiach. Ale pre istotu by som si dala vyšetriť krvný obraz, či nie ste chudokrvná. Keď budete takto pracovať, postupne môžu všetky problémy miznúť.

> reagovať

Patrik  |  13. 7. 2014 (10:26)

Už druhy den ma boli hlava neustale, ked lezim ukludni sa to ale ked vstanem znova pride bolest. Mam problemi aj s chrbticou ta by som chcel nejaku radu.

MUDr. Ester Točíková  |  16. 7. 2014 (10:54)

Pokiaľ bolesť ešte neprešla, musíte navštíviť lekára. Bolesti mohla vyvolať krčná chrbtica, ale môžu mať aj iný pôvod. Neurológia rozlišuje veľa rôznych druhov bolestí hlavy, podľa Vášho popisu sa nedá určiť, o aký druh ide a preto sa nemôžem vyjadriť ani k liečbe.

> reagovať

Mária  |  9. 7. 2014 (20:03)

Posledný polrok mi trpnu prsty na rukách,ale tak, že ma bolesť zobudí aj v noci,robím si striedavo studená teplá voda,vyšetrenie na karpalne tunely bol hraničný nález ale bolesti sú veľké.Prsty mám chvílu studene alebo ma pália.Robím ručnú manualnu prácu,a bolo mi doporučené zmeniť zamestnanie

MUDr. Ester Točíková  |  16. 7. 2014 (10:08)

Takéto ťažkosti môže v prípade normálneho nálezu na EMG (nepotvrdenie ochorenia nervov v karpálnom tuneli) spôsobovať tzv. vazoneuróza (vyšetruje cievny lekár) alebo ochorenie krčnej chrbtice (neurológ). Ak tak už nebolo, dajte sa vyšetriť, lebo môže ísť aj o chorobu z povolaniu, čo je významné pri navrhovanej zmene zamestnania.

Mária  |  16. 7. 2014 (20:13)

Ďakujem za odpoveď. Ďaľšie vyšetrenie ukázalo léziu II,-III. stupňa s doporučením rýchleho operačného zákroku.

Na Vašu otázku odpovie lekár:  24. 7. 2019


Králiková Anna  |  4. 7. 2014 (17:15)

Dobrý den, už viac ako pol roka ma bolí krčná chrbtica.Vymenila som aj matrace i podušku je tvarovaná, ale bolest neprestáva naopak presúva sa medzi lopatky.Pomožu nejaké cviky? Dakujem

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:34)

S krčnou chrbticou sa netreba zahrávať – choďte najskôr na vyšetrenie a rehabilitáciu, kde Vás správne cvičenia ne krčnú chrbticu naučia. Ak budete cvičiť niečo nevhodné, stav sa môže zhoršiť.

> reagovať

Rastislav  |  4. 7. 2014 (16:07)

Moja diagnoza je nalez trhliny analus fibrosus L5/S1,BEZ STENOZY SPIN.KANáOLA tím ma bolí i krčna chrbtica asi.

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  9. 7. 2014 (10:33)

Krčná chrbtica Vás bolí z iného dôvodu – treba si aj ju nechať vyšetriť.

> reagovať

Bez mena  |  26. 6. 2014 (20:55)

Mám bolesti v krčnej chrbtici i v drieku. Čo radíte?

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  2. 7. 2014 (12:55)

Prosím o bližšiu charakterizáciu ťažkostí.

> reagovať

Martin  |  24. 6. 2014 (16:16)

Zacal som mat taketo bolesti: Ked sa prudsie zohnem tak ma zaboli na hlave, za usnym lalockom,. Pokial je pohyb prudsi, bolest je ostra. Bolest sa objavi aj kde sa z lahu posadzujem.Prekvapuje ma, ze to zaboli, aj kde zakaslem, alebo zatlacim, ked som na stolici. Mozu byt taketo bolesti, ako si myslim, z chrbtice?

MUDr. Karol Točík, CSc.  |  2. 7. 2014 (10:08)

Najskôr ide o ochorenie v hornej časti krčnej chrbtice alebo jej prepojenia na lebku.

> reagovať

Alžbeta Kulifayová  |  19. 6. 2014 (11:33)

Dobrý den, trpnu mi ruky od zápastie a prsty ráno ich mám opuchnuté, bolí ma chrbica, krvné výsledky sú v poriadku. Môže to byť z krčnej chrbtice?

MUDr. Ester Točíková  |  25. 6. 2014 (10:31)

Môže to byť z krčnej chrbtice, ale môžete mať aj stlačené nervy v oblasti zápästia – tzv. syndróm karpálneho kanálu. Musí Vás vyšetriť neurológ, ktorý pravdepodobne naordinuje okrem liečby aj vyšetrenia, ktoré presne zistia, o čo ide.

> reagovať

michal  |  18. 6. 2014 (8:47)

mam problem so zavratmi podla krcneho orl to vertigo nieje moze to bit s krcnej chrbtice uzivam betahistin lebo meniserc mi neroby dobre

MUDr. Ester Točíková  |  25. 6. 2014 (10:25)

Môže to byť z krčnej chrbtice – mal by Vás vidieť neurológ. Betahiostin je dobrý like, berte ho, pokiaľ neurológ neurčí inak.

> reagovať

LUBICA LIKOSOVA   |  17. 6. 2014 (19:21)

prosim o radu spadla som do jamy ktora je betonova som ztp a udrela som si velmi krcnu chrbticu tak ze lekar chirurg mi po vysetreni na ct povedal ze mi nic nie je a ja dva mesiace nemozem otocit hlavu lebo sa otacam s celym telom co mam robit kde by som mala ist ku ktoremu lekarovi dakujem pekne

MUDr. Ester Točíková  |  25. 6. 2014 (10:24)

Pravdepodobne máte blok v oblasti krčnej chrbtice – nech Vás obvodný lekár pošle k neurológovi a na rehabilitáciu.

> reagovať

Jana Mináriková  |  26. 5. 2014 (9:36)

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mám neustále bolesti v oblasti ramien a krčnej chrbtice. Bolesť sa zvyšuje pri pohybe hlavy doprava i doľava, vystreľuje do ruky i hlavy. Dnes mám i mierne bolesti medzi prsiami. Viete mi prosím poradiť čo by to pomohlo byť, prípadne nejaké lieky, maste a pod. Ďakujem

MUDr. Ester Točíková  |  28. 5. 2014 (10:52)

S problémom, ktorý popisujete, musíte navštíviť neurológa. Treba vyšetriť krčnú chrbticu a zistiť typ jej poruchy a skutočnosť, či sú pri tejto poruche poškodzované nervy, ktoré idú do rúk. Neurológ tiež na základe vyšetrenia určí vhodnú liečbu.

> reagovať

1 ... 17 18 19 20

Poradňa je bezplatná a anonymná. Žiadne údaje okrem Vami zadaného mena nebudú zverejňované.


Internetová poradňa „bezbolestichrbta.sk“ je len informačný zdroj a v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára ani odbornú starostlivosť,
preto odporúčame vždy vyhľadať odborníka v oblasti konkrétneho problému – v prípade bolestí chrbta najmä neurológa alebo ortopéda.