24. 7. 2019 od 10:00 do 11:00


kruh
offline

2 DNI

10:16

ODPOVEDÁ: MUDr. Ester Točíková

Nabudúce odpovedá:


MUDr. Karol Točík, CSc.

31. 7. 2019 (10:00 - 11:00)

MUDr. Karol Točík, CSc.


MUDr. Ester Točíková

Neurologička s 30 ročnou praxou, momentálne pracujúca v Súkromnom zdravotníckom centre Hippokrates. Pri liečbe bolestí pohybového aparátu, hlavne chrbtice, sa zameriava na komplexnosť problému. Nesnaží sa ho potláčať, ale detailne skúmať. S každým svojim pacientom sa snaží nadviazať adekvátny kontakt, zistiť čo najviac nielen o jeho pracovnom, ale aj súkromnom živote, pretože ako sama hovorí,na každom detaile záleží. Dôkazom jej bohatých skúseností sú aj spokojní pacienti, ktorých stále pribúda.

NA VAŠE OTÁZKY LEKÁR ODPOVIE
24. 7. 2019 (10:00 - 11:00)

NajdiskutovanejšieOtázka bude na stránke zverejnená až po schválení administrátorom.
Prosíme, stručne popíšte svoje ťažkosti a následne položte lekárovi konkrétnu otázku, na ktorú chcete dostať odpoveď. Bez presnej otázky lekár nemôže odpovedať.Odpovede majú len informatívny charakter a nenahrádzajú osobný kontakt s lekárom. Pre presné stanovenie diagnózy je potrebné osobne navštíviť lekára – špecialistu.
Upozornenie: Táto poradňa slúži nato, aby ste sa mohli spýtať na problémy ohľadom bolesti chrbta.Otázky týkajúce sa vysvetlenia odborných popisov MRI, CT alebo RTG nálezov nebudú zodpovedané..
Prevádzkovateľ webstránky www.bezbolestichrbta.sk, spoločnosť Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, organizačná zložka Bratislava, Stolárska 35, 831 06 Bratislava, v súvislosti so vstupom na webstránky a s použitím poradne nevyžaduje poskytnutie akýchkoľvek osobných údajov ani nijaké osobné údaje nespracúva. Ak budú Prevádzkovateľovi poskytnuté akékoľvek osobné údaje, bude ich považovať za nevyžiadané, náhodne získané údaje. Tieto údaje nebudú nijakým spôsobom ďalej spracúvané.

MUDr. Ester Točíková  

odpovie na Vaše otázky  |  24. 7. 2019 (10:00 - 11:00)


Dagmar  |  21. 5. 2014 (9:21)

Dobrý deň. Som rok po oerácii krčnej chrbtice,mam titanový implatát C4/5,operácia bola pre herniu disku,tlak na miechu,tlak na durálny vak a koreňové pošvy,zúženy spinálny kanál na 8mm. Chcela by som poprosit o radu,či cvičenie 5 Tibeťanov je pre mna vhodné, ak nie,tak čo by Ste mi doporučili.Bolesti mám stále.Ďakujem.

MUDr. Ester Točíková  |  28. 5. 2014 (10:25)

5 tibeťanov Vám môže pomôcť celkovo – zlepšiť celkový fyzický a psychický stav, ale bolesti po operácii krčnej chrbtice treba riešiť iným spôsobom. Existujú moderné efektné cvičebné systémy – napríklad SM systém. Treba ho nacvičiť pod odborným dozorom – ale výber vhodného systému cvičení a jeho nácvik by mala zabezpečiť rehabilitácia. Máte tiež nárok na kúpeľnú liečbu. Stav by bol vhodný tiež na liečbu špeciálnymi liekmi na bolesť, ktoré môže predpisovať len neurológ , patrí k nim napríklad Lyrica.

> reagovať

Ján   |  21. 5. 2014 (7:19)

Mám viac ako 20 rokov liečené bolesti chrbtice, ako dôsledok poškodenia platničky. Doteraz bolesť vyrážala z krížovej časti po vonkajšej strane pravej dolnej končatiny až do prstov. V poslednej dobe ma však výrazne bolia obe nohy od kolien dole, hlavne ak som dlho v pokoji a ráno vstávam na bolesti už o 4:00 hod.

MUDr. Ester Točíková  |  28. 5. 2014 (10:20)

Váš stav by mal vyšetriť neurológ, aby sa zistilo, či bolesti predkolení majú, alebo nemajú neurologický pôvod. Navštíviť by ste ho mali čím skôr.

> reagovať

Filip Hromadka  |  19. 5. 2014 (16:58)

Zdravim,asi 1mesiac ma boli pravy bok sono vnutornosti negativne kamene nemam ani hnacku zvracanie tiez nie,ked si lahnem na lavo tak na pravom boku tlak ako keby tam nieco tlacilo a boli to otocim sa potom zaspim cez den tupa bolest pod pravim rebrom smerom k chrbtici Dakujem !

MUDr. Ester Točíková  |  28. 5. 2014 (10:01)

Vyžiadajte san a vyšetrenie k neurológovi, ktorý preskúma možný pôvod bolestí v nervovom a pohybovom systéme .

> reagovať

Viliam  |  18. 5. 2014 (23:48)

Dobrý deň mám bolesti chrbta chodim pravidelne behávať zhruba 7km každý druhý deň pociťujem trpnutie lakťov, mal som už asi 2xtaky stav že som sa nemohol nadýchnuť len v predklone, ale ma to prešlo ,s bolesťou chrbta som bol aj u lekára dal mi na to Melo..... bolesť ma prešla, myslíte že by som mal ísť na vyšetrenie?

MUDr. Ester Točíková  |  21. 5. 2014 (10:51)

Ak sa bolesti pri behu zopakujú, odporúčam Vám prestať behať a prestať robiť všetky športy, ktoré sú spojené s doskokmi. Treba sa vypýtať na vyšetrenie – ortopéd, neurológ alebo rehabilitačný lekár sú tí správni odborníci, ktorí by Vám mohli pomôcť.

> reagovať

jolika  |  14. 5. 2014 (7:47)

poprosím Vás,vyspím sa dobre a ráno vstávam z bolesťou hlavy,celý deň mám pocit /také tlačenie k zemi /únava,tlak nad ušiami ,pred očami jak hmla neviem ďakujem za odpoved

MUDr. Ester Točíková  |  21. 5. 2014 (11:15)

Prosím, skúste otázku viac špecifikovať. Máte problém aj s bolesťou chrbtice?

jolika  |  28. 5. 2014 (14:22)

mám problém aj s chrbticou /krčná aj kríže/aj polyartrozu/momentálne neliečenu/

MUDr. Ester Točíková  |  25. 6. 2014 (9:54)

Bolesti hlavy, únava, zhoršené videnie – najmä ráno – môžu súvisieť s krčnou chrbticou. Je možné, že v noci zle spíte – máte nesprávne uloženú hlavu a krk, postavenie krčnej chrbtice sa v noci zhorší a ráno je z toho bolesť hlavy. Vaše problémy môžu súvisieť aj s krvným tlakom, ktorý môže byť ráno vyšší, aj nižší, než človek potrebuje a najmä poruchy zraku môžu súvisieť s dehydratáciou. Odporúčala by som Vám postupovať takto: začať liečiť chrbticu ako celok – aj artrózu - liekmi + rehabilitácia. V rámci rehabilitácie Vám môžu predpísať špeciálnu podušku na spanie, ktorá polohuje hlavu a krk. Na nej sa potom treba naučiť spávať. Merávajte si ráno krvný tlak – pokiaľ je nižší, dajte si kávu a trochu sa rozpohybujte. Pokiaľ je vyšší, musíte ísť k lekárovi – to chce lieky. Ráno sa vždy poriadne napite obyčajnej vody z vodovodu – telo môže byť po noci vysušené, aj očný nerv, ktorý potom vidí rozmazane. Ak tieto opatrenia nepomôžu, zverte sa rúk neurológovi, ktorý by mal riešiť problém komplexne.

> reagovať

1 ... 15 16 17 18

Poradňa je bezplatná a anonymná. Žiadne údaje okrem Vami zadaného mena nebudú zverejňované.


Internetová poradňa „bezbolestichrbta.sk“ je len informačný zdroj a v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára ani odbornú starostlivosť,
preto odporúčame vždy vyhľadať odborníka v oblasti konkrétneho problému – v prípade bolestí chrbta najmä neurológa alebo ortopéda.