Databáza otázok a odpovedí

Bez bolesti chrbta

Od októbra zmení poradňa „bezbolestichrbta.sk“ svoju tvár. Spolu so skúsenými neurológmi sme za 5 rokov
fungovania online poradne spracovali viac ako 8 000 vašich otázok. Prehľadná databáza najčastejších 1 000
otázok a problémov ohľadne bolesti chrbta vám poskytne názor odborníka okamžite.

Otázky položené v online poradni do 25.9.2019 budú zodpovedané do 4.10.2019.


Dagmar  |  21. 5. 2014 (9:21)

Dobrý deň. Som rok po oerácii krčnej chrbtice,mam titanový implatát C4/5,operácia bola pre herniu disku,tlak na miechu,tlak na durálny vak a koreňové pošvy,zúženy spinálny kanál na 8mm. Chcela by som poprosit o radu,či cvičenie 5 Tibeťanov je pre mna vhodné, ak nie,tak čo by Ste mi doporučili.Bolesti mám stále.Ďakujem.

MUDr. Ester Točíková  |  28. 5. 2014 (10:25)

5 tibeťanov Vám môže pomôcť celkovo – zlepšiť celkový fyzický a psychický stav, ale bolesti po operácii krčnej chrbtice treba riešiť iným spôsobom. Existujú moderné efektné cvičebné systémy – napríklad SM systém. Treba ho nacvičiť pod odborným dozorom – ale výber vhodného systému cvičení a jeho nácvik by mala zabezpečiť rehabilitácia. Máte tiež nárok na kúpeľnú liečbu. Stav by bol vhodný tiež na liečbu špeciálnymi liekmi na bolesť, ktoré môže predpisovať len neurológ , patrí k nim napríklad Lyrica.

> reagovať

Ján   |  21. 5. 2014 (7:19)

Mám viac ako 20 rokov liečené bolesti chrbtice, ako dôsledok poškodenia platničky. Doteraz bolesť vyrážala z krížovej časti po vonkajšej strane pravej dolnej končatiny až do prstov. V poslednej dobe ma však výrazne bolia obe nohy od kolien dole, hlavne ak som dlho v pokoji a ráno vstávam na bolesti už o 4:00 hod.

MUDr. Ester Točíková  |  28. 5. 2014 (10:20)

Váš stav by mal vyšetriť neurológ, aby sa zistilo, či bolesti predkolení majú, alebo nemajú neurologický pôvod. Navštíviť by ste ho mali čím skôr.

> reagovať

Filip Hromadka  |  19. 5. 2014 (16:58)

Zdravim,asi 1mesiac ma boli pravy bok sono vnutornosti negativne kamene nemam ani hnacku zvracanie tiez nie,ked si lahnem na lavo tak na pravom boku tlak ako keby tam nieco tlacilo a boli to otocim sa potom zaspim cez den tupa bolest pod pravim rebrom smerom k chrbtici Dakujem !

MUDr. Ester Točíková  |  28. 5. 2014 (10:01)

Vyžiadajte san a vyšetrenie k neurológovi, ktorý preskúma možný pôvod bolestí v nervovom a pohybovom systéme .

> reagovať

Viliam  |  18. 5. 2014 (23:48)

Dobrý deň mám bolesti chrbta chodim pravidelne behávať zhruba 7km každý druhý deň pociťujem trpnutie lakťov, mal som už asi 2xtaky stav že som sa nemohol nadýchnuť len v predklone, ale ma to prešlo ,s bolesťou chrbta som bol aj u lekára dal mi na to Melo..... bolesť ma prešla, myslíte že by som mal ísť na vyšetrenie?

MUDr. Ester Točíková  |  21. 5. 2014 (10:51)

Ak sa bolesti pri behu zopakujú, odporúčam Vám prestať behať a prestať robiť všetky športy, ktoré sú spojené s doskokmi. Treba sa vypýtať na vyšetrenie – ortopéd, neurológ alebo rehabilitačný lekár sú tí správni odborníci, ktorí by Vám mohli pomôcť.

> reagovať

jolika  |  14. 5. 2014 (7:47)

poprosím Vás,vyspím sa dobre a ráno vstávam z bolesťou hlavy,celý deň mám pocit /také tlačenie k zemi /únava,tlak nad ušiami ,pred očami jak hmla neviem ďakujem za odpoved

MUDr. Ester Točíková  |  21. 5. 2014 (11:15)

Prosím, skúste otázku viac špecifikovať. Máte problém aj s bolesťou chrbtice?

jolika  |  28. 5. 2014 (14:22)

mám problém aj s chrbticou /krčná aj kríže/aj polyartrozu/momentálne neliečenu/

MUDr. Ester Točíková  |  25. 6. 2014 (9:54)

Bolesti hlavy, únava, zhoršené videnie – najmä ráno – môžu súvisieť s krčnou chrbticou. Je možné, že v noci zle spíte – máte nesprávne uloženú hlavu a krk, postavenie krčnej chrbtice sa v noci zhorší a ráno je z toho bolesť hlavy. Vaše problémy môžu súvisieť aj s krvným tlakom, ktorý môže byť ráno vyšší, aj nižší, než človek potrebuje a najmä poruchy zraku môžu súvisieť s dehydratáciou. Odporúčala by som Vám postupovať takto: začať liečiť chrbticu ako celok – aj artrózu - liekmi + rehabilitácia. V rámci rehabilitácie Vám môžu predpísať špeciálnu podušku na spanie, ktorá polohuje hlavu a krk. Na nej sa potom treba naučiť spávať. Merávajte si ráno krvný tlak – pokiaľ je nižší, dajte si kávu a trochu sa rozpohybujte. Pokiaľ je vyšší, musíte ísť k lekárovi – to chce lieky. Ráno sa vždy poriadne napite obyčajnej vody z vodovodu – telo môže byť po noci vysušené, aj očný nerv, ktorý potom vidí rozmazane. Ak tieto opatrenia nepomôžu, zverte sa rúk neurológovi, ktorý by mal riešiť problém komplexne.

> reagovať

1 ... 15 16 17 18

Poradňa je bezplatná a anonymná. Žiadne údaje okrem Vami zadaného mena nebudú zverejňované.


Internetová poradňa „bezbolestichrbta.sk“ je len informačný zdroj a v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára ani odbornú starostlivosť,
preto odporúčame vždy vyhľadať odborníka v oblasti konkrétneho problému – v prípade bolestí chrbta najmä neurológa alebo ortopéda.