PODCAST: V roku 2011 po ťažkej autonehode skoro zomrel, dnes je majstrom Európy - vypočujte si životný príbeh českého cyklistu Tomáša Bábeka.

Zdravissimo


Český cyklista Tomáš Bábek sa k profesionálnej cyklistike dostal, keď blicoval. To, že zmeškal test z prírodovedy však neľutuje. Pýši sa mnohými víťazstvami v európskych i svetových súťažiach a titulom Kráľ cyklistiky Českej republiky, ktorý získal dokonca dvakrát. Tomáš nezaháľa na dráhe a ani na sociálnych sieťach. Svojím príbehom inšpiruje mnohých ľudí. Aj o tom, ako rešpektovať vlastné telo a ako si poradiť s opakujúcou sa bolesťou chrbta nám porozprával v podcaste.

Známy český dráhový cyklista Tomáš Bábek inšpiruje na sociálnych sieťach mnoho ľudí. Okrem toho, že je úspešným športovcom, ktorý sa pýši mnohými európskymi aj svetovými trofejami, je víťazom aj v osobnom živote. Potom, čo ho pred desiatimi rokmi zrazilo auto a takmer zomrel, je dnes na dráhe so svojím bicyklom späť a úspešnejší než kedykoľvek predtým. Ako sám hovorí, autonehoda mu otvorila oči a v mnohom ho zmenila.

Hlavne sa nevzdávať

Vážne zranenia, ktoré Tomášovi autonehoda spôsobila by mnohým napovedali len jedno, a síce že jeho kariéra profesionálneho športovca je na konci. To sa však nestalo a aj keď rekonvalescenciu po nešťastí opisuje ako veľmi bolestivú a extrémne náročnú časť svojho života, zo zranení sa pozviechal. Dnes hovorí aj o tom, že nikdy sa nevzdávať sa oplatí alebo o tom, prečo a ako rešpektovať svoje telo. 

V podcaste v úvode tohto článku sa dozviete o životnom príbehu inšpiratívneho cyklistu Tomáša Bábeka viac.