Bolesť chrbta sa dá liečiť, nielen potláčať

Bez Bolesti Chrbta


Štatistiky hovoria, že 80% ľudí udáva, že sa počas života stretlo s bolesťou chrbta. V spolupráci s odborníkmi sme pre vás pripravili komplexný e-book s 90-mi odporúčaniami pre zdravší chrbát. Stiahnite si ho zdarma a naučte sa, ako sa správne starať o svoj chrbát každý deň. Poďakuje sa vám.

ako porazit bolest chrbta

Stiahnite si E-book zadarmo tu.

Prečo nás trápia bolesti chrbta?

Dôvodov, prečo s touto bolesťou tak často bojujeme je veľa. Jedným z najčastejších je životospráva a to, ako trávime celé dni. Celé dni pracujeme vo vynútenej polohe, celé hodiny sedíme pred počítačom, a to často v strese. Máme málo prirodzeného pohybu. Chrbát a chrbtica nesú ťažisko nášho tela a vďaka ich správnej funkcii môžeme chodiť vzpriamene, môžeme fungovať tak, ako potrebujeme. A za túto službu by sme sa im mali odvďačiť a starať sa o ne, ako si zaslúžia.

Začnime už dnes

Ako si pomôcť? Keďže sa zázraky počas jednej noci nedejú a chceme, aby nás chrbát nielen nebolel, ale aby bol aj zdravý a plný sily až do staroby, musíme sa oň poriadne starať. Čo tak začať už dnes a nechať sa sprevádzať odporúčaniami pre zdravý chrbát celých 90 dní? Presne toľko času je totiž potrebného k tomu, aby sa aktivovali správne svaly, stabilizujúce stavce a znížilo sa dráždenie nervových štruktúr v oblasti chrbtice a aby náš mozog zmenil, preprogramoval zlé pohybové návyky. Pretože sme optimisti a riadime sa mottom: „Bolesť chrbta sa dá liečiť, nielen potláčať“, pri tejto príležitosti by sme vám radi predstavili náš e-book. Do knižky prispeli svojimi názormi odborníci - lekári, fyzioterapeut a masér, ktorí sa zaraďujú k špičkám vo svojom odbore. Sprievodca zdravým chrbtom s vami strávi nasledujúce tri mesiace, naši odborníci vám poradia, ako správne cvičiť, aké zásady dodržiavať a akými vitamínmi svoje telo vyživovať. E-book je spojením krátkych tipov, týkajúcich sa riešenia bolesti chrbta. Vďaka nemu poodhalíte problematiku bolesti chrbta opäť viac do hĺbky. Budete prekvapení, čo všetko môže súvisieť s bolesťou chrbta. Na konci knižky sa nachádza praktická tabuľka, kde si môžete poznačiť svoje pokroky z každého dňa – cviky, ktoré ste cvičili, ako vaše telo reagovalo, čo vám bolo príjemné a naopak, čo vám spôsobovalo problémy.

zdrava chrbtica


Ešte jedna rada na záver, nezabúdajme, že tri mesiace intenzívnej starostlivosti sú síce dôležitým krokom k zdravému chrbtu, ale aj po skončení tejto výzvy je nutné naň pravidelne myslieť a chovať sa k nemu tak, ako si zaslúži – po celý život.